V hromadném závodu mužů skončil Michal Šlesingr osmnáctý a Ondřej Moravec sedmadvacátý. Z druhé výhry v sezoně se radoval bezchybně střílející Němec Andreas Birnbacher, do cíle dojel před domácím Jakovem Fakem a Timem Burkem z USA.

Třiadvacetiletá Soukalová se opět mohla spolehnout na přesnou mušku. Spolu s Bergerovou střílela nejlépe, jen po druhé zastávce na střelnici musela na dvě trestná kola. Jinak byla neomylná a díky tomu a skvělému běhu stoupala pořadím.

Po třetí zastávce na střelnici byla desátá a z poslední jela do závěrečné pasáže čtvrtá o necelé čtyři vteřiny za Olgou Zajcevovou. Ruskou soupeřku ale česká závodnice záhy předstihla, při projetí cílem se usmála a zvedla ruce radostí nad hlavu. Soukalovou porazily pouze suverénka sezony Bergerová a Němka Miriam Gössnerová.

Vánoční přestávku stráví Soukalová na průběžném druhém místě Světového poháru za Bergerovou. V elitní dvacítce je i devatenáctá Vítková.

Šlesingr musel dvakrát na trestné kolo, jednou chyboval vleže i vstoje, což v součtu s dvacátým běžeckým časem stačilo na body za 18. místo. „Jsem nachlazený, špatně se mi dýchá. Navíc na mě naplno dosedla únava, prostě se sešly negativní věci," řekl Šlesingr spolupracovní­kovi ČTK.

Druhý muž ze sobotního stíhacího závodu Moravec udělal na střelnici o chybu více a dojel 27. „Nešlo to dobře. Nohy už netáhly, lyže mi nepomohly, prostě jsem se trápil. Ale na druhou stranu to hned házím za hlavu, protože si ještě chci užít radosti z nejlepšího výsledku v kariéře. Potvrdilo se mi, že se mohu měřit s nejlepšími, a to mě určitě posílí," řekl Moravec.

Birnbacher jako jediný z třicítky startujících sestřelil všech dvacet terčů a po poslední položce si jel v čele bezpečně pro první místo. V souboji o druhou příčku uspěl Fak, který ve stoupání ujel Burkemu a před svými fanoušky získal „stříbro".

Vedení v pořadí SP udržel Francouz Martin Fourcade před Norem Emilem Hegle Svendsenem. Moravec je sedmnáctý a Šlesingr šestadvacátý. „Chtěl jsem být mnohem výš, ale mám natrénováno, takže se zatím nebojím, že bych se nezlepšil. Mezi svátky chci zapracovat na střelbě a věřím, že dobré výsledky přijdou," řekl Šlesingr.

Výsledky SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Muži – závod s hromadným startem 15 km: 1. Birnbacher (Něm.) 35:39,4 (0 tr. okruhů), 2. Fak (Slovin.) –17,7 (2), 3. Burke (USA) –22,6 (2), 4. M. Fourcade (Fr.) –25,9 (2), 5. Ferry (Švéd.) –26,6 (2), 6. Svendsen (Nor.) –26,7 (2), 7. Usťugov –43,6 (3), 8. Garaničev (oba Rus.) –47,9 (3), 9. L'abee-Lund (Nor.) –51,7 (2), 10. Graf (Něm.) –51,8 (2), …18. Šlesingr –1:14,1 (2), 27. Moravec (oba ČR) –2:23,4 (3).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 392 b., 2. Svendsen 307, 3. Birnbacher 293, 4. Usťugov 286, 5. Fak 250, 6. Burke 221, …17. Moravec 172, 26. Šlesingr 122, 42. Vítek (ČR) 50.

Ženy – závod s hromadným startem 12,5 km: 1. Bergerová (Nor.) 35:53,8 (2), 2, Gössnerová (Něm.) –35,5 (4), 3. Soukalová (ČR) –1:02,1 (2), 4. Zajcevová –1:20,3 (3), 5. Jurlovová (obě Rus.) –1:23,4 (2), 6. Gregorinová (Slovin.) –1:32,5 (4), 7. Palková (Pol.) –1:41,1 (4), 8. Viluchinová (Rus.) –1:41,2 (3), 9. Dorinová-Habertová –1:53,0 (5), 10. Bescondová (obě Fr.) –2:00,4 (5), …16. Vítková (ČR) –2:34,5 (5).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 26 závodů): 1. Bergerová 388 b., 2. Soukalová 305, 3. Gössnerová 286, 4. Henkelová (Něm.) 272, 5. Domračevová (Běl.) 264, 6. Viluchinová 255, …19. Vítková 177, 69. Zvařičová (ČR) 7.