Jablonečanka v chumelenici jako jediná ze závodnic čistě střílela a díky druhému nejlepšímu běhu zvítězila jasně před Francouzkou Marií Dorinovou-Habertovou. „Je to úchvatný okamžik mé kariéry, perfektní! Po výhře ve stíhačce jsem říkala, že to je největší šok. A teď? Teď to můžu zopakovat. Tohle je největší šok mého života," řekla Soukalová na webu mezinárodní biatlonové federace.

Na Sibiři dokázala třiadvacetiletá Soukalová před hromadným startem ovládnout čtvrteční sprint a o dva dny později triumfovala i ve stíhacím závodu.

„Takové výsledky asi nikdo neočekával, ale sezona se pro Gabču vyvíjela fantasticky a tohle je vyvrcholení její snahy a koncentrace. Vyhrát třikrát po sobě, to klobouk dolů," řekl trenér Jindřich Šikola v České televizi.

První dvě položky vleže dala Soukalová i ve větru čistě. Vyhnula se pádu Rusky Olgy Zajcevové a jela v první pětce s ukrajinskými sestrami Semerenkovými, Francouzkou Dorinovou-Habertovou a Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.

Na první stojce Soukalová hodně dlouho čekala na poslední ránu, ale trefila se a nemusela na trestné kolo. Jela díky tomu druhá 16 sekund za Vitou Semerenkovovou, ale na trati Ukrajinku dostihla a závod rozhodla poslední střelba.

Soukalová i tentokrát vyčistila všechny terče, zatímco Semerenková musela na jedno trestné kolo. Češka tak vedla o necelých 15 sekund před Dorinovou-Habertovou. Na trati si už vedení pohlídala a závěrečné metry posledního závodu sezony SP si vychutnala – mávala divákům a při projetí cílem se uklonila.

Veronika Vítková ztratila kontakt po dvou trestných kolech na druhé položce, celkem minula čtyři terče a obsadila dvacáté místo.

Vítězkou Světového poháru byla s předstihem Norka Tora Bergerová. Soukalová se díky skvělému závěru sezony dostala na šesté místo, což je druhé nejlepší české umístění v historii. Lépe dopadla jen Jiřina Adamičková, vítězka SP z roku 1991.