V prvním zápase s týmem USK B byl jasným favoritem domácí tým – vítěz loňské 1.ligy a vedoucí tým letošní tabulky. Začátek zápasu se Bižuterii vydařil, po trojce kapitánky Čmejrkové vedla 5:2. To však bylo poslední vedení jabloneckých hráček v zápase. Poté se čím dál více projevovaly lepší herní kvality i týmová souhra domácích.

Chyběl dobrý útok

Výkon Bižuterie v obraně byl ještě slušný, o tom svědčí počet obdržených bodů. Daleko horší byl výkon v útočné činnosti, kdy Bižuterie jednak často zakončovala po bezradné hře v posledních sekundách časového limitu z nepřipravených pozic.

Největší rozdíl mezi oběma týmy byl však v přesnosti hry. O tom svědčí počet ztrát, kterých Bižuterie vytvořila celkem 31 oproti pouhým 8 ztrátám USK. Na body zaznamenané oběma týmy po ztrátách soupeře zvítězily pražské basketbalistky 32:8, což je i rozdíl v celkové výši skóre v zápase.

USK Praha B – Bižuterie 63:39 (19:13, 30:20, 47:30)

Sestava a body : Rokošová 16, Herinková 8, Kučerová 5, Čmejrková 5, Klokočníková 2, Brožková 2, Janderová 1, Pískačová, Červenková, Škvárová, Šoltysová

Prohraný zápas

Druhý zápas na hřišti pražské Aritmy byl ze strany Bižuterie příběhem o tom, jak si tým může sám ztratit ji vyhraný zápas. V první části zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že by Bižuterie měla mít šanci soupeři vzdorovat. Strach při zakončování útoků i několik nepozorností v obraně znamenal vedení domácích po první čtvrtině o deseti bodů. Když na počátku druhé čtvrtiny navýšily domácí hráčky vedení na rozdíl třinácti bodů, zdálo se, že zápas spěje k jejich jasné výhře. Po oddechovém čase se však hra Bižuterie zcela otočila. Těsná agresivní obrana přiváděla Aritmu doslova k bezradné hře v útoku.

Naopak Bižuterie svoje protiútoky zakončovala nekompromisně a navíc při postupném útoku dokázala trpělivou a přesnou hrou využít výškovou převahu svých podkošových hráček. Úsek asi za patnáct minut vyhrály hostující hráčky těžko uvěřitelným skóre 40:14, vedly o třináct bodů a tým domácích doslova válcovaly.

Pak však opět nastal ve hře jabloneckých basketbalistek obrat a domácím svými velkými chybami, často i na vlastní polovině hřiště, doslova darovaly řadu kosů a dovolily tak obrat ve skóre na konečnou těsnou výhru Aritmy.

Aritma Praha – Bižuterie 71:66 (21:11, 34:33, 49:53)

Sestava a body TJ Bižuterie Jablonec: Rokošová 20, Čmejrková 16, Šoltysová 12, Klokočníková 8, Herinková 6, Kučerová 2, Škvárová 2, Pískačová, Janderová, Červenková, Brožková