Úvodní dva zápasy odehráli Jablonečané se svým úzkým kádrem, ale bylo na hře znát, že jsou volejbalově lepším družstvem. K tomuto zápasu avizovali účast tradičních dvou pendlů z liberecké Dukly Vodvárky a Žáčka, ale zůstalo jen u prvně jmenovaného. Žáček šetřil bolavé rameno.

Síla Bižuterie na útoku se však podstatně zvýšila, protože Vodvárka tentokrát na síti kazil minimálně. První dva sety měly téměř totožný průběh, začátky do desítky patřily hostům, ale pak domácí stav na ukazateli otočili a s jistotou sety vyhráli. V prvním byla rozhodující hra při útoku, druhý set byl ve znamení zlepšených bloků, které bodovaly z obratu 4:8 na stav 12:11.

Ve třetím setu byli domácí hráči jasně lepší, byli ve vedení po celý průběh. Šanci Pražanům nabídl jen dvakrát chybnými údery Burian, který do té doby však nepokazil jediný balon. Hosté v závěru pochopitelně znervózněli, za trenérovu žlutou byl domácím přisouzen i jeden bod, a tak bylo o vítězi minisérie rozhodnuto.

Závěr byl pro slušnou návštěvu doslova odměnou. Nejdříve mazanou ulívkou na síti proměnil Vytiska hráče soupeře v šest solných sloupů a následně bodem přímo z podání zakončil duel Vodvárka.

Poslední třetí set byl i závěrečným ve vystoupení Bižuterie v první lize, kterou hráči udrželi i pro příští sezónu. Utkání trvalo pouhých dvaašedesát minut.

„Jsme rádi, že jsme to zvládli, ale nevíme, jak to bude dál. Je nás málo a mladí v Jablonci nejsou. Pár mladých Dukláků by se hodilo,“ hodnotil situaci hrající kouč Miroslav Burian.

Sestava: Vytiska, Peníška, Střižík, P. Šén, Vodvárka, Burian – libero Vlček, připraven Procházka.