Prvoligoví volejbalisté THJ Bižuterie sehráli poslední dvojzápas základní části na domácí palubovce. V prvním zápase sice podlehli ČZU Praha 0:3, ale ve druhém dokázali zdolat MFF Praha 3:1. Oba výkony byly diametrálně rozdílné, ale říká se konec dobrý všechno dobré.

Bižuterii teď za čtrnáct dnů čeká boj na dvě vítězství s SK Prosek Praha o udržení v první volejbalové lize.

Bižuterie – Česká zemědělská univerzita Praha B 0:3 ( - 21, - 15, - 21). S rezervou extraligového týmu sice domácí celek nastoupil pouze v šesti hráčích, ale ani to nemůže být omluvou nevýrazného výkonu. V týmu chyběl student Vlček, zraněný Burian, z různých důvodů Horčička s Procházkou a zbytek sice pár hezkých akcí předvedl, ale to bylo na mladý celek málo. Jako již tradičně nejlepší hru předvedli domácí v prvním setu, ale tentokrát jen v první polovině. Ztratili vedení 11:6 či 15:11, hosté využívali jejich chyb a otočili vývoj setu, a tím i celého zápasu.

Sestava: Vytiska, Žáček, Střižík, P. Šén, Peníška, Vodvárka.

Bižuterie – MFF Praha 3:1 (24, 27, - 16, 19). Do boje v posledním utkání prvoligové základní skupiny se k týmu připojili Procházka s Vlčkem a na jistotě a síle týmu to bylo znát. První sety byly bitvy jak mají v ligových bojích vypadat a bylo znát, že domácí tentokrát chtějí zvítězit a hlavně odevzdat kvalitní výkon na kurtu. Štěstí přeje připraveným, a to měla Bižuterie. V koncovce hosty v obou setech přehrála. Třetí část sice patřila letitému pražskému rivalovi, ale ve čtvrtém domácí předvedli velmi dobrý volejbal a dali vzpomenout na začátek ligové soutěže, kdy předváděli pohledné výkony. Hosté vedli nebezpečně 12:8, ale při podání Střižíka se podařilo otočit na 13:12, pak 16:13 a koncovku si domácí pohlídali. „Velmi pomohla hra Ondry Vlčka, kterého jsme nasadili na post libera a podstatně tak zlepšili příjem, čímž se pochopitelně zlepšila i nahrávka pro naše dnes kvalitní smečaře,“ hodnotil po zápase souboj tentokrát nehrající kouč Miroslav Burian.

Sestava: Vytiska, Peníška, Střižík, P. Šén, Vodvárka, Žáček – libero Vlček, střídal Procházka.