V souboji dvou vedoucích týmů celé ligy se rozhodlo, že letos již žádný tým nebude bez porážky – v prvním zápase se Blesk radoval z výhry 8:3, v druhém mu Sabat porážku oplatil a zvítězil 11:5.
Za výhrou v prvním zápase vykročili Jablonečtí rázně hned v první směně – připsali si celkem 5 doběhů. V druhé směně přidali další dva a utkání vypadalo, že směřuje k jasnému konci. Jablonecké pálky se ale od tohoto okamžiku již nedokázaly výrazněji prosadit a utkání se tak hrálo na celých 9 směn. Za Blesk naštěstí skvěle nadhazoval Matěj Slanař, který domácím nedovolil se příliš prosadit (jeden umožněný bod za 7 odházených směn) a Blesk tak mohl oslavovat důležité vítězství nad svým rivalem s konečným výsledkem 8:3.

V DRUHÉM ZÁPASE PODLEHLI

Druhý zápas začal přesně opačně než ten první – Sabat v prvních třech směnách doběhl celkem osmkrát, kdežto Blesk poprvé až ve směně čtvrté. V páté směně se Blesk 4 body nadechnul ke snížení, ale jakékoliv myšlenky na obrat vzaly za své hned v dohrávce, kdy Sabat kontroval třemi doběhy a nadále držel utkání pod kontrolou. V dalším průběhu již pálkaři Blesku nenašli recept na dobře házejícího Křepinského a utkání tak skončilo vítězstvím Sabatu 11:5.

POTKAJÍ SE V NADSTAVBĚ
Sabat si díky této výhře udržel vedení v tabulce 1. ligy, kde ho následují Blesk Jablonec a Sokol Hluboká nad Vltavou. Oba soupeři se v létě utkají znovu v nadstavbě o extraligu a na domácím hřišti před svými fanoušky bude chtít Blesk určitě dvakrát zvítězit – i jako poděkování pro ty nejvěrnější, kteří v neděli dorazili podpořit Blesk do pražské Troji.
„Konečně jsme narazili na soupeře, který nás pořádně prověřil," hodnotil po zápase trenér Blesku Filip Šafařík. „Za jednu výhru jsme určitě rádi, ale ještě cennější jsou pro nás drobné nedostatky na naší hře, které nám oba zápasy ukázaly a na kterých teď budeme pracovat."

POZVÁNKA
Další dva víkendy odehraje Blesk v Jablonci na Ash Fieldu se soupeři, kteří určitě chtějí postoupit do letní nadstavby o extraligu. "V neděli 8. 5. přijede Klasik Frýdek-Místek a zápasy budou oficiální rozlučkou se dvěma dlouholetými oporami Blesku Alešem Koťátkem a Vladimírem Chlupem. O týden později přijede Sokol Hluboká nad Vltavou a zápasy budou ve znamení růžové – hraje se přeci na Den Matek. První zápas začíná vždy ve 13:00 a všichni jste srdečně zváni," vzkazuje za jablonecké baseballisty Jonáš Výbora.