V prvním utkání domácí ukázali, že z Ash Field se body nevozí. „Nesoustředěný výkon nadhazovače hostů znamenal hned v první směně zisk čtyř bodů, a to v podstatě určilo vývoj střetnutí,“ sdělil místopředseda BC Blesk Petr Roubíček. Domácí postupně navyšovali skóre a po sedmi směnách, díky rozdílu většímu než deset bodů, bylo utkání ukončeno poměrem 15:0.

Druhý zápas byl zcela jiný a Blesk se na výhru hodně nadřel. „I když jsme po sérii odpalů dali dva body v první a jeden bod ve druhé směně, stálý tlak na pálce se zastavil,“ informoval Roubíček.

Pražanům se však začalo dařit a postupně otočili vývoj. „Úplný obrat ve skóre znamenal trojmetový odpal dalšího pálkaře Sabatu, který stáhl dva body. Aby tomu nebylo dost, hned vzápětí sebeobětovací odpal do vnějšího pole znamenal zvýšení náskoku soupeře na 5:3,“ zmínil důležitý moment zápasu člen Blesku. Domácí to evidentně zaskočilo a v sedmé a osmé směně nedokázali náskok soupeře snížit. „Druhý obrat, tentokrát ze strany domácích, začal infield hitem ve svém debutu za Blesk Tomáš Zikmunda. Poté snížil Aleš Koťátko, když jeho odpal do vnějšího pole propadl po špatné komunikaci mezi dva vnější polaře a Blesk snížil na 4:5,“ líčil další vývoj Roubíček. Vzápětí domácí borci srovnali na 5:5.

V závěru pak dostal Kubina metu zdarma, ale po odpalu Antonína Kůse byl vyautován na dvojce a Koťátko se posunul na trojku. Další pálkař Jaroslav Véle pak poslal druhý nadhoz nekompromisně do vnějšího pole a domácí získali vítězný bod.
Ve čtvrtek 8. května přivítaů Blesk v prvním kole Českého baseballového poháru Sokol Hlubokou.