Pražský tým od začátku ukazoval větší vyhranost a s oslabeným mužstvem Blesku si v prvním zápase poradil jednoznačně 11:0. Druhé utkání muselo být pro nepřízeň počasí přeložené na náhradní termín. Na kopci se za domácí Blesk představil mladý Lukáš Roubíček, který od začátku utkání bojoval s kontrolou svých nadhozů. Hráči Tempa jeho nadhozy trpělivě přebírali a nabídnuté striky tvrdě kontaktovali.

ZÁPAS SKONČIL DŘÍV

První body zaznamenali ve třetí směně, kdy se jim podařilo dvakrát doběhnout a ujmout se vedení v zápase. Blesku se bohužel, nepodařilo v dohrávce na situaci odpovědět.

A od té doby útočilo v podstatě jenom jedno družstvo. Pražský tým prudkými odpaly zvyšoval směnu po směně svůj náskok a útok Tempa korunovala v 7. směně dvoubodovým homerunem americká posila Jake Rabinowitz. Ten zvyšoval již na 11:0. Blesku se ani v dohrávce nepodařilo skórovat a utkání tak bylo předčasně ukončené již po sedmé směně, a to pro více jak desetibodový rozdíl.

DOMÁCÍCH BYLO MÁLO

„Nemyslím si, že jsme hráli úplně špatně," komentovala po zápase opora Blesku Jonáš Výbora. Pro toho to byl první zápas letošní sezony po přestávce způsobené pracovní stáží v zahraničí. „Tempo bylo sice od začátku lepší, ale je určitě škoda, že jsme nebyli kompletní, to bychom je určitě potrápili daleko víc," dodal.

Z druhého zápasu, který již tradičně začínal krátce po skončení prvního, se oběma týmům podařilo odehrát pouze jednu směnu. Poté se spustil prudký déšť, který již nezvládlo podmáčené jablonecké hřiště vstřebat. A zápas musel být pro nezpůsobilý terén odložený. O náhradním termínu se ještě bude jednat, ale s největší pravděpodobností se bude hrát v neděli 31. července.

TEĎ HRAJE BLESK DOMA

O víkendu Blesk na svém hřišti přivítá Olympii Blansko. V základní části se oba týmy rozešly smírně 1:1 na zápasy. Na Ash Fieldu ale budou chtít domácí obě utkání vyhrát.

Důležitý duel čeká jablonecké baseballisty v neděli 24. července od třinácti a šestnácti hodin. A hráči všechny fanoušky baseballu srdečně zvou.

Autor: David Zikmunda