Derby s Patriots Liberec se kvůli nedostupnosti libereckého hřiště odehrálo netradičně v Praze, ale rozhodně tím neztratilo na dramatičnosti. V prvním zápase ještě Blesk celkem jasně potvrdil roli favorita a zvítězil 17:2 po sedmi směnách. V druhém utkání naopak musel Blesk utkání složitě otáčet, ale i tak se nakonec propracoval k cenné výhře 9:6. Před dohrávaným zápasem s Hlubokou nad Vltavou si tak jablonečtí udrželi vedoucí příčku v 1. baseballové lize.

Lukáš Roubíček slavil

Blesku se tradičně povedl vstup do zápasu, kdy hned v první směně zaznamenal čtyři doběhy, i díky dlouhému dvoubodovému homerunu Jonáše Výbory. Patriots v dohrávce snížili na rozdíl dvou bodů, ale to bylo na dlouhou dobu ze strany obou útoků vše. Ten jablonecký se definitivně opět probudil v páté směně, kdy zaznamenal dalších sedm bodů a v zásadě tak rozhodl celý zápas. Lukáš Roubíček na nadhazovacím kopci Jablonce žádné další doběhy neumožnil a díky dostatečnému rozdílu ve skóre mohl po sedmé směně slavit další vítězný kompletně odházený zápas.
Druhé utkání se dlouho vyvíjelo úplně jinak než první, Blesk musel celý zápas dotahovat náskok soupeře, který byl po čtyřech směnách dokonce čtyřbodový. V sedmé se Blesku podařilo jedním doběhem snížit, ale obrat nastal až o směnu později – Blesk šesti doběhy otočil vývoj zápasu a nakročil k výhře. Vedení již Blesk v posledních směnách dvěma nulami v obraně za skvěle házejícím Honzou Výborou udržel a mohl tak slavit vydřené vítězství 9:6.

Čekají je těžcí soupeři

„Jsem rád, že se mi dnešní zápas povedl" hodnotil vítězný nadhazovač z prvního zápasu Lukáš Roubíček. „Je radost házet s takovou bodovou podporou. Teď nás už ale čekají jenom těžcí soupeři, tak snad se nás forma udrží."
V základní části zbývá Blesku odehrát již pouze odložené domácí utkání se Sokolem Hluboká a pak již započnou zápasy Nadstavby o Extraligu. Do té postupují čtyři nejlepší týmy z 1. ligy a sestupují čtyři nejslabší celky z nejvyšší soutěže. Vedle Blesku si právo účasti již zajistily Sabat Praha, Klasik Frýdek-Místek, a právě Sokol Hluboká nad Vltavou. Z Extraligy to zatím vypadá na oba nováčky, Olympii Blansko a Třebíč Nuclears, které pravděpodobně doplní Tempo Titans Praha. O posledním účastníkovi není ještě zdaleka rozhodnuto, týmy na třetím až sedmém místě extraligové tabulky dělí jeden zápas.

Hrají naposledy

Poslední zápas základní části se odehraje v neděli 4. 6. 2017 na Ash Fieldu a začíná ve 14:00. Všichni jste srdečně zváni.