Louny – Jablonec 9:22
V prvním zápase začal za domácí nadhazovat Vlášek, ale příliš se mu nedařilo trefovat strike zónu. Začal tedy házet více do středu, a to bylo něco pro jablonecké bijce.

Nekompromisní tvrdé odpaly končily kdesi v dáli lounského hřiště a po prvním homerunu Chlupa byl rázem stav 5:0 pro Blesk a zápas byl téměř rozhodnutý.

Další odpaly až za plot přišly hned ve druhé, třetí, šesté a sedmé směně. Zaznamenali je postupně Pospíchal, Výbora, Véle a Kubina. Pozitivní byl fakt, že tlak na pálce neustal ani za jasného vedení a hráči dál přidávali body, až nakonec vystoupalo skóre na konečných 22:9 pro jablonecký manšaft.

Louny – Jablonec 4:15
Do druhého zápasu nastoupil Blesk ve větší pohodě, ale domácí se ujali nečekaného vedení 2:1. Lounský Minařík nadhazoval o poznání lépe a očekával se nadhazovačský duel s jabloneckým Filipem Šafaříkem.

Jenže obrana domácích svého borce na kopci moc nepodpořila a zbytečné hrubky v poli a agresivní běh na metách v podání Blesku znamenalo otočení výsledku na 4:2 pro hosty.

Louny ještě dokázaly srovnat, ale to bylo vše, co do konce zápasu nabídly. Naopak Blesk přidával další a další body, až se konečný součet zastavil na konci sedmé směny a stavu 4:15 z pohledu domácích. A byl konec.

„Jeli jsme do Loun napravit fiasko z Hluboké a povedlo se nám to. Vynikající pálka a dobrý pohyb na metách jsou určitě dobrou pozvánkou na nadcházející domácí zápas v Jablonci,“ řekl po zápase trenér Blesku Vladimír Chlup.

Jablonečtí fanoušci se dočkají domácího zápasu již tuto sobotu. Na Ash Field přijede pražské Tempo Titans na dvojzápas od 13 a od 16 hodin.