První duel, který začínal v sobotu ve 13 hodin, byl plně v režii Jablonce. Na nadhazovacím kopci nastoupil za domácí tým Filip Šafařík a příliš do hry hosty nepouštěl. Naopak jeho sok v dresu Chocně Mrština nebyl ve své kůži a hned v první směně vedl Blesk 4:0. Velkou měrou k tomu pomohl tříbodový homerun Jonáše Výbory. To bylo ale z bodového hlediska vše. Nutno říct, že i když nehrál Jablonec v plné síle, tak se vyvaroval zbytečných chyb v poli a zahrál několik vydařených dvojautů. Blesk si už do deváté směny vedení pohlídal a vyhrál tak první zápas 4:0.

Nábor do Blesku
Baseballový klub Blesk Jablonec hledá nové hráče pro svůj tým, zejména do mládežnických kategorií. Jablonecký oddíl se poohlíží po mladých chlapcích ve věku od 7 do 10 let. Tréninky jsou každé úterý a čtvrtek od 16 do 18 hodin na hřišti Ashfield (ve Mšeně u ZŠ Mozartova). Více informací na telefonních číslech 777 982 546 nebo 602 440 523. Možnost hlásit se mají mladí hráči po celý rok.

Ve druhém duelu to byl znovu Blesk, kdo šel do vedení, ale Choceň se tentokrát nenechala zaskočit a po polovině zápasu začala dotahovat výsledek. Dokonce se hostům podařilo otočit průběžné skóre až na 4:1. Nepsané pravidlo říká, že pravý baseball se hraje až od sedmé směny. V té Blesk dokázal snížit na rozdíl jednoho bodu a to slibovalo dramatický závěr utkání. Jenže drama se nekonalo, protože domácí borci vyprodukovali v poslední směně několik chyb v poli, díky kterým si Choceň postupně dokráčela pro náskok pěti bodů – 8:3. Blesk však již v dohrávce deváté směny našel sílu jen na tři body, mimochodem i další homerun, a tak utkání skončilo výhrou Chocně 8:6.

Tento víkend zajíždí Blesk Jablonec na další dva zápasy do Prahy, kde se postaví proti extraligové rezervě Eagles Praha B. Zápasy se odehrají v sobotu od 13 hodin v pražské Krči. Eagles mají za sebou už šest zápasů v boji o udržení soutěže. První dva zápasy odehráli Pražané proti Třebíči a připsali si jednu výhru a jednu porážku (8:7 a 0:6). Další víkend narazili Eagles na Choceň, kde opět skončily zápasy smírně pro oba týmy (11:10 a 6:13). Minulý víkend měl sobotní soupeř Blesku Jablonec volno, protože měl jet do Šumperka, ale ten se ze soutěže odhlásil, tak si Eagles připsali dvě výhry v poměru 9:0 za skrečované utkání.