V prvním utkání se na nadhazovacím kopci za Blesk představil Petr Kavan a s velmi silnou ofenzivou v zádech povolil soupeři pouze jeden úspěšný odpal a dokázal si udržet čisté konto až do samotného závěru. Zápas skončil po pěti směnách za stavu 23:0 pro domácí.

Druhý zápas se již od samotného úvodu nesl ve stejném duchu, jako ten předchozí. Matyáš Fous a Jonáš Výbora, první dva pálkaři Blesku, dokázali zaznamenat home run, čímž jasně nastínili následný průběh utkání. Solidní výkon na kopci předvedl Jan Výbora, který držel Orly velmi zkrátka a své kvality prokázal i střídající Karel Riedl. Ve čtvrté směně se za plot trefili také Lukáš Roubíček a Zdeněk Machačka. I toto utkání skončilo jasnou výhrou domácích. Blesk zvítězil poměrem 17:2 po šesti směnách.

„Jsme rádi, že jsme konečně v této sezóně dokázali předvést poměrně kvalitní výkon. Ačkoliv jsme hráli s jedním z lehčích soupeřů, tak takové zápasy bývají paradoxně poměrně náročné, jelikož není jednoduché udržet po celou dobu koncentraci. Myslím, že si dnes fanoušci přišli na své, hodnotil dvojutkání mladší z bratrů Výborů Jan“.

K dalším domácím zápasům se Blesk postaví v sobotu 26. května proti Wolfs Domažlice. Součástí dvojzápasu bude i akce „Silent Afternoon“, která se na Ash Fieldu stává tradicí a letošní ročník je již čtvrtým. V rámci této události dorazí fanoušci v nejrůznějších maskách a v naprosté tichosti čekají na první doběh domácího týmu. Ve chvíli, kdy domácí poprvé skórují, odstartuje tribuna mohutnou vlnu fandění. Minulý rok se akce velmi vydařila a hráči Blesku doufají, že letos tomu nebude jinak.