Na jabloneckém Ash Fieldu odehrál první kolo bojů o extraligu. Blesk v něm nastoupil proti Skokanům Olomouc, kteří v základní části nejvyšší soutěže skončili na předposledním místě.

V úvodním utkání bylo skóre po první směně vyrovnané po jednom doběhu na každé straně, ale když se na konci druhého inningu ujal Blesk vedení, tak ho dokázal udržet až do konce zápasu a svůj náskok již pouze navyšoval. Téměř bezchybná práce jablonecké ofenzívy dokázala bohatě vynahradit chyby v obraně, a tak si Blesk po osmi směnách dokráčel pro jasné vítězství 22:12.

Druhé utkání již zdaleka nebylo tak jednoznačné a Jablonečtí v něm na svého soupeře několikrát ztráceli. Tradičně silná pálka však Blesk i tentokrát zachránila a po devíti směnách si tak domácí připsali druhý cenný skalp. Závěrečné skóre utkání připomínalo spíše házenou, jelikož Blesk zvítězil 17:16.

„S tímto výsledkem jsme nadmíru spokojení. Každá výhra v této části soutěže je nesmírně důležitá a když navíc přijde proti extraligovému týmu, tak je radost z ní o to větší,“ vyjádřil se k úspěšnému vstupu do nadstavby extraligu Zdeněk Machačka.

Za zmínku určitě stojí devět home runů, které domácí borci proti Olomouci zaznamenali. Hlavním aktérem této pálkařské show se stal Jonáš Výbora, který se za plot trefil hned pětkrát.

K dalšímu domácímu dvojzápasu se borci Blesku postaví v sobotu 28. července, kdy na Ash Fieldu přivítají další extraligový celek, tentokrát Techniku Brno. První zápas začíná tradičně ve 13 hodin.

Matyáš Fous