Po delší prázdninové odmlce se opět vrací baseball do Jablonce na Ash field. Baseballisty Blesku čeká po dvaadvaceti zápasech základní části rozhodující bitva play off.

Díky vítězství v základní části mají Jablonečtí výhodu domácího prostředí v úvodních dvou zápasech semifinále. Soupeřem jim bude tým z Hluboké, který si ve čtvrtfinále poradil se Šumperkem v poměru 3:1 na zápasy.

Jedině vítězství

„Jdeme si pro dvě domácí vítězství. To je hlavní cíl. Na Hlubokou bychom pak rádi jeli jen pro jedno vítězství a dostat se tak do baráže o Extraligu,“ říká o víkendových zápasech Michal Kubina, historicky nejlepší pálkař Blesku.

Nutno říct, že právě Hluboká zapříčinila dvě z pouhých pěti porážek v základní části Českomoravské ligy. O víkendu se tak dá očekávat napínavý a dramatický baseball.

Změnou oproti minulým ročníkům je, že po semifinále se už žádné finále nehraje. Vítězem ligy se stane ten finalista, který se umístil nejvýše po základní části. Což by v případě úspěchu s Hlubokou byl právě Jablonec.

Druhá semifinálová dvojice je Tempo Titans Praha a Black Hill Blansko, které mělo stejně jako Blesk volno ve čtvrtfinále díky druhému místu po základní části. Pražské Tempo zdolalo ve čtyřech zápasech městského rivala SaBaT Praha v poměru 3:1 na zápasy.

Oba semifinálové zápasy začínají ve 13 hodin a hraje se po oba víkendové dny na jabloneckém Ash fieldu.