Do vzájemné série vstupovaly oba týmy z opačného konce tabulky. Zatímco Blesk s jednou výhrou uzavíral pořadí nejlepší tuzemské soutěže, tak Hluboká se dělila o druhé místo. První utkání však hned od začátku vypadalo, jakoby to mělo být opačně. V první směně zaznamenal Jonáš Výbora dvoubodový home run, kterým jednak odšpuntoval jabloneckou ofenzivní mašinérii, ale zároveň šlo o historicky první extraligový home run Blesku Jablonec.

Dařilo se Hiklovi

Zatímco na jabloneckém kopci dominoval mladý Jiří Hikl, tak útok Blesku zvesela přitápěl pod kotlem a po třech směnách vedl již 6:0. Následovala defenzivní fáze zápasu, kdy až do začátku osmé směny nedošlo ke změně skóre. Tehdy Blesk pojistil své vedení pomyslným dvoubodovým polštářkem. Hikl odházel famózních sedm směn bez jediného obdrženého doběhu a třešničkou na dortu bylo sedm strike outů, kterými poctil pálkaře Sokola.

Výhru zařídil Burian

Na poslední dvě směny se na kopci za Jablonec představila brněnská posila Radek Burian, který se sice z kraje sezóny trápil, ale již minulý týden proti pražským Eagles ukázal své kvality, které proti Hluboké potvrdil. Během dvou směn neumožnil soupeři jediný úspěšný odpal, a zápas tak dovedl do vítězného konce, kdy Blesk mohl slavit výhru 8:0. Sokol navíc poprvé v sezóně nezaznamenal ani jeden doběh v zápase.