Domácím šachistům z České republiky se nedařilo. Ačkoli jich startovalo 17, nejlepší byl až na 5. místě Vladimír Křivánek z DDM Praha 6.

Turnaj ovládli cizinci. Zvítězil Ukrajinec Vitaly Sivuk se ziskem 11,5 bodu před Polákem Mickiewiczem a Němcem Moehnem (oba 10).

V hlavním turnaji už nemá nikdo stoprocentní bodový zisk.

V úterním večerním 4. kole spolu remizovali oba dosavadní lídři Kulhánek a P. Kučera, výhru nezaznamenali ani další tři tříbodoví šachisté. Mezi vedoucí skupinu se díky výhře nad Strakou vrátil první nasazený Sivuk.

Po 4. kole se srovnala na prvních osmi místech skupina hráčů se ziskem 3,5 bodu: 1. Kulhánek (Zikuda Turnov), 2. Přibyl (DP Holdia Praha), 3.4. Sivuk (Ukr.) a Andersen (Dán./Herlev), 5. Dambrauskas (Litva), 6. Klecker (ŠK Oaza Praha), 7. P. Kučera (1. Novoborský ŠK), 8. Krtouš (Desko Liberec).

Ve středu skončily ve večerních hodinách partie 5. kola, dnes od 16 hodin se hraje 6. kolo. V pátek jsou v Hotelu Liberec na programu dvě dějství: 7. kolo od 9.00 a 8. kolo od 16.00 hodin. Závěrečné kolo turnaje se hraje v sobotu od 9.00, slavnostní zakončení následuje cca ve 14.00 hodin.