Takou výzvu si mohou přečíst zájemci o Maloskalský půlmaraton na jeho webu.

„Je to běžecký závod na 21,098 km, překrásnou krajinou Českého ráje, po cyklostezce z Malé Skály do Turnova, Závod přírodou podél Jizery, přitom pěkná rovinka, jen přeběh mostu v Rakousích, dá trošku zabrat,“ popsal trasu Maloskalského půlmaratonu jeho hlavní organizátor Michal Preisler. Ten si ji už zaběhl před akcí dvakrát.

Letos už pátý ročník oblíbeného běhu se bude konat v sobotu 27. dubna. Start je v 17 hodin na louce u Žluté plovárny.

Na úplném začátku, v prvním ročníku, měla akce jen několik desítek účastníků. Letos možná pokoří rekord. Registrace už je možná online na www.stopnito.cz nebo na webových stránkách Maloskalského půlmaratonu.

Michal Preisler hlásí, že se zatím počet přihlášených pohybuje už kolem stovky. Cena on line přihlášky je 350 Kč. Přihlásit se je možné taky přímo na startu. To už je ale startovné o stovku vyšší.

Pořadatelé připravili také desetikilometrovou trať, pro kterou je startovné o padesát korun levnější. Její otočka je v Rakousích.

„Možná letos uděláme rekord a na start se postaví kolem sto třiceti běžců,“ uvedl Preisler a upozornil, že na webových stránkách Malostranský půlmaraton průběžně přidávají nové informace. „Trasa je stejná, tradiční, změřená a certifikovaná Českým atletickým svazem, aby výkony byly zaznamenány do tabulek. V minulém roce se zúčastnila také úspěšná běžkyně Bára Jíšová a Zbyněk Lhota. Ten loňský půlmaraton vyhrál.

„Jablonecký Zbyněk Lhota byl loni blízko rekordu a letos poběží desítku. Počítám, že překoná loňský rekord na deset kilometrů. Věřím, že se i letos zúčastní Bára Jíšová. A mám ještě jedno tajné jméno, které zatím nemohu prozradit. Pokud se potvrdí, hned ho zveřejníme,“ dodal Preisler.

Mnoho účastníků se na Malou Skálu vrací. Organizátoři mají akci opět perfektně připravenou a věří, že jim letos vyjde i příjemné počasí.