Prvním akreditovaným hráčem se stal Siegfried Brandenburg z Německa, tedy ze země s největším počtem přihlášených hráčů a hráček. Bude hrát v kategorii mužů 65-69 let.

Za první den pořadatelé odbavili přes 700 hráčů. Zbývající více než dvě třetiny hráčů byly očekávány v neděli, kdy akreditace ve 22.00 hodin skončila. V neděli od 19.00 byl na programu slavnostní zahajovací ceremoniál, který 9. mistrovství Evropy veteránů oficiálně otevřel.

Rekordní stolnětenisový maraton více než 10 000 utkání, na kterém se spotřebuje přes dvacet tisíc míčků Donic, vyvrcholí v sobotu 25. června, kdy se odehrají závěrečná kola všech věkových kategorií.

Zápasy začnou v pondělí od 9 hodin v halách: Tipsport arena + gymnastický sál naproti hlavnímu vchodu, indoorová hale míčových sportů v areálu Sport parku Liberec, Svijanská aréna a hala Dukly. Hraje se v osmi věkových kategoriích, nejmladší od 40 do 49 let, nejstarší nad 85 let, kde pořadatelé evidují 27 mužů a 5 žen. Největšími taháky MEV 2011 v Liberci jsou účast bývalých mistrů světa Mikaela Appelgrena ze Švédska, Stefena Fetznera a nebo Petera Franze z Německa.

Uvidíme, jak se povede českým medailovým aspirantům Miroslavu Cecavovi, Vlado Mikovi, Jarmile Hummelové, Lumíru Ruzhovi nebo nejslavnějšímu fotbalovému exekutorovi penalt na světě Antonínu Panenkovi, který hraje závodně ping pong v jedné z nižších pražských soutěží. Panenka hraje ve skupině, která začíná dnes v 9 hodin na stole číslo 68, to je v gymnastické hale naproti hlavnímu vchodu do Tipsport areny. Ve skupině odehraje celkem tři utkání, předpokládaný konec skupiny je plánován na 11.00 hodin. "

Takto velká akce se v České republice v tomto sportu ještě nikdy nekonala,“ řekl předseda pořádajícího oddílu Jiří Veselka. „Navíc v tak moderním prostředí, jaké nabízí Tipsport arena, se žádné veteránské mistrovství ještě nehrálo.“ Velkou výhodu mohou hráči spatřit i v tom, že všechny čtyři haly s 98 stoly jsou v jednom areálu a nemusí mezi nimi účastníci cestovat po městě tak, jak tomu bylo na předchozích evropských šampionátech.

Účastníci jsou ubytováni v libereckých hotelech Valdštejn, Eden, Radnice, Liberec, Zlatý lev, Babylon a UNI hotel a také na vysokoškolských kolejích Technické univerzity v Harcově.