„Dospělí sáňkaři absolvovali v říjnu a listopadu výcvikové tábory v Siguldě a Oberhofu. Testovali olympijskou dráhu ve Whistler a zajeli závody Světového poháru v Calgary, Igls,“ upřesnil předseda Českomoravské sáňkařské asociace Drahoslav Hušek. Na zimní olympiádu pojedou v individuálním závodě Jakub a Ondřej Hymanovi, v kategorii dvojsaní mladá talentovaná dvojice Jíra – Kvíčala.

„Pevně věříme, že tuto dvojici doplní bratři Brožové. Ti jsou zatím jedno místo za limitem. Abych byl přesnější. Na olympiádě startuje dvacet dvojic a Brožové jsou jedenadvacátí. Nyní čekáme, zda účast jedné ze svých posádek odřekne Lotyško, Rumunsko nebo Ukrajina. Pokud ano, Brožové poletí do Kanady také,“ prozradil Hušek. Brožové, kteří několik let byli nejlepší českou dvojicí, doplatili podle Huška na psychické problémy. „Kluci se nedokážou srovnat, a to je stálo potřebné nominační body,“ pravil Hušek.

Jaká je reálná naděje, že Lukáš a Antonín Brožovi na ZOH pojedou. Podle Huška velká. „Myslím, že Lotyši na ZOH nepošlou mladou juniorskou dvojici a podobná je situace s mladým ukrajinským párem, který se navíc zranil. Věřím, že do Kanady pošleme šest sáňkařů,“ neztrácí optimismus Hušek.