Na camp přijel v roce 2013 také legendární Danny MacAskill. Letošního ročníku se zúčastnila současná hvězda cyklotrialu, mistr světa Vašek Kolář z Blanska. Umění těchto borců na dvou nebo jednom kole mohla obdivovat i veřejnost až do nedělního večera v areálu Tanvaldského autocampu.

„S námi se naučíte líp ovládat kolo a mít z něj větší radost. Je jedno kolik je vám let a jaké máte kolo,“ takové je motto organizátora akce,cyklisty Josefa Dresslera.

Jeho víkendové campy bývají třídenní a jsou věnované pečlivé výuce techniky. Účastníci neočekávají dlouhé společné vyjížďky ve velké skupině, která se občas zastaví, aby si něco ukázala a vyzkoušela. „U nás je

čeká víc než patnáct hodin individuální výuky a další hodiny při rozboru video materiálu z každého dne, taky pohoda a zábava. Zkušenosti nám ukázaly, že tři dny jsou ideální čas, abychom zájemce něco naučili a oni aby si dokázali nové dovednosti zažít. Začali jsme už v pátek dopoledne, aby byl dostatečný čas na seznámení účastníků před první lekcí a také na odpočinek po cestě. Musejí být dobře připravení vše vnímat a vstřebat. Naší snahou je opravdu účastníky campu něco naučit,“ zdůraznil Josef Dressler.