V městské sportovní hale Corny týmy odehrály přípravné zápasy před nadcházející kvalifikací na mistrovství Evropy, které se uskuteční během května v Dánsku.

Češi na turnaji získali celkem čtyři body, stejně jako Rusko a Švýcarsko, takže o konečném pořadí rozhodovalo až skóre ze vzájemné minitabulky, ze které nakonec vypadlo Rusko, které se umístilo na konečném třetím místě.

O pořadí Česka a Švýcarska rozhodl až vzájemný zápas, který skončil lépe pro Švýcarsko. Porazili nás totiž 28:25. Bez jediného bodu zůstalo Polsko, které nestačilo na žádného soupeře.

Trenér české repre Pavel Farář uvítal možnost vyzkoušet si kvalifikační model turnaje. „Jsem rád, že jsme si mohli před kvalifikací na ME zkusit hrát tři zápasy ve třech dnech. Ve všech zápasech je potřeba předvést stoprocentní nasazení a koncentraci. Věřím, že se nám tato cenná zkušenost vrátí,“ řekl Farář.
Během turnajových utkání se výkony nominovaných hráčů trenérovi velice zamlouvaly.

„Velmi dobrý výkon podal Babák, který byl tahounem družstva, a ze spojek bych vyzdvihl Vocáska. Ale většina nominovaných hráčů ukázala oprávněnost nominace a doufejme, že v kvalifikaci se nám nestane výpadek jako se Švýcarskem a uspějeme,“ dodal Pavel Farář, trenér národního týmu.

Další akcí reprezentace ČR je soustředění v Hustopečích od 12. do 16. dubna, kde budou pokračovat přípravy na kvalifikační boje o mistrovství Evropy. Podle Pavla Faráře není v plánu během soustředění žádné utkání a tým se bude zaměřovat na odstranění chyb, které se během turnaje ukázaly. Je také potřeba doladit obranné i útočené systémy.

Jablonecký turnaj uspořádal agilní oddíl ELP Jablonec nad Nisou z pověření Českého svazu házené ve spolupráci s firmou DC point s.r.o. a za finanční podpory Města Jablonec nad Nisou.

Výsledky reprezentace ČR:

Česko – Švýcarsko 25:28 (14:15)
Sestava a branky Česka: Machalický, Pyško – Šlachta, Vocásek 2/1, Sýkora 2, Mlotek 1, Zeman 3, Babák 5, Brchaň, Pyško, Syřínek 1, Krahulec 6, Petružela 2, Strýc 4, Užek. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/1, vyloučení: 3 – 6, rozhodčí: Kosmák, Hanák, diváků: 150.
Česko – Rusko 41:38 (20:18)
Sestava a branky Česka: Machalický, Pyško – Drbohlav 3, Vocásek 13/3, Josef, Sýkora 3, Mlotek, Zeman 1, Babák 7, Kanaloš, Syřínek, Krahulec 9, Petružela 3, Strýc, Hurt. Nejlepší střelci Ruska: Dereven 17, Dvizov 8/5. Sedmimetrové hody: 10/8 – 3/3, vyloučení: 2 – 6, rozhodčí: Frieser, Frieser, diváků 240.
Česko – Polsko 29:22 (15:15)
Sestava a branky Česka: Hurt, Machalický – Drbohlav 2, Vocásek 13/2, Josef 1, Sýkora, Mlotek, Babák 4, Kanaloš 1, Brchaň, Syřínek, Krahulec 3, Petružela 1, Strýc 4, Užek.
Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/2, vyloučení 5 – 6 +D, rozhodčí: Frieser, Frieser, diváků 180.

Konečné pořadí turnaje: Industrial Cup 2010: 1. Švýcarsko 4 body, 2. Česko 4, 3. Rusko 4, 4. Polsko 0.
Nejlepší střelec turnaje: Vocásek (ČR).
Nejlepší hráč turnaje: Dereven (Rusko).