Přesně dvacet let po sametové revoluci zažijí házenkářský svátek druholigoví hráči ELP Jablonec. V úterý od 10.30 hodin v městské hale přivítají v rámci 3. kola Českého poháru exkluzivního soupeře extraligovou Duklu Praha – trojnásobného vítěze Poháru mistrů evropských zemí!

Po loňském vydařeném utkání třetího kola ČP s Plzní, přisoudil los Pragovákům tým s největší házenkářskou tradicí v republice, snad s výjimkou Karviné, i soupeře momentálně nejatraktivnějšího. Jeho trenéry jsou bývalí reprezentanti Pavel Pauza (také bývalý reprezentační trenér) a Jirka Kotrč (svého času jeden z nejlepších pivotů na světě). Sportovním ředitelem je rovněž bývalý reprezentant a železnobrodský rodák Daniel Čurda.

Jablonečtí diváci si jistě dobře pamatují, jakým bojovným výkonem je udivoval Zdeněk Polášek v juniorské reprezentaci při dvou posledních ročnících mezinárodního turnaje Industrial Cupu.

Mohou se těšit na hru reprezentačního pivota Kamila Piskače, spojky Radka Horáka, Ramse, Lehockého i kontroverzního bijce Brabce. Dva skvělé gólmany Rangla a Petržalu a v neposlední řadě i na Martina Lepieše, který se před časem v Jablonci házenkářsky znovu narodil a odrazil do extraligové úrovně.

Trenér Jablonce František Dědeček si pokládá za čest, že jablonečtí házenkáři poprvé v historii oddílu přivítají ve své hale tak renomovaného soupeře! Cílem Jablonečanů je být soku zvučného jména více než vyrovnaným soupeřem.

„Chceme si zahrát, chceme vyhrát, i když to je spíše sen. Nechceme udělat ostudu a dostat padesát gólů. Všichni se na zápas moc těšíme, mně se splnilo přání a věřím, že si všichni zápas užijeme,“ řekl před zítřejším zápasem trenér Jablonce František Dědeček.

Utkání se hraje netradičně v úterý 17. listopadu 2009 od 10.30 hodin v Městské sportovní hale v Jablonci.