Jen počasí mohlo být hlavně v sobotu lepší. Teploty okolo pěti stupňů Celsia a déšť není ideální kombinace pro lyžování.

Sobotní část programu patřila závodu jednotlivců volnou technikou a startovalo se intervalově. Muži a junioři závodili na deset kilometrů a vítězem se stal Radek Šretr z Jablonce nad Nisou. Dva okruhy v Břízkách zaběhl v čase 26:27,1. Na stříbrné příčce skončil Vladislav Razým z Plzně, na vítěze ztrácel 13,9 vteřiny. Bronzovou pozici těsně uhájil Jiří Hořčička z Dukly Liberec, když dorazil do cíle o pouhou desetinu vteřiny dříve než čtvrtý Miroslav Rypl (Sokol Stachy).

Kategorii žen a juniorek vyhrála s přehledem Helena Erbenová z jabloneckého Ski klubu. Jedno pětikilometrové kolo zaběhla za 15:00,8. Dvacet vteřin za Erbenovou doběhla do cíle Martina Chrástková z Nového Města na Moravě. Třetí příčku obsadila plzeňská závodnice Martina Janoušková v čase 16:02,3.

Závod starších dorostenců na sedm kilometrů vyhrál Filip Žižka z Lokomotivy Teplice. Obě kola zaběhl v nejrychlejším čase a zaslouženě si odnesl vítězství za čas 21:05,1. Se ztrátou 9,5 vteřiny se umístil na stříbrné příčce Adam Václavík z Jilemnice. Třetí místo obsadil Štěpán Kaliba z Dukly Liberec, závod absolvoval v čase 21:28,5.

Pětikilometrovou trať v závodě starších dorostenek zaběhla nejrychleji karlovarská závodnice Petra Nováková a druhou Petru Hynčicovou z liberecké Dukly nechala pozadu o tři čtvrtě minuty. Bronzový stupínek obsadila Lucie Charvátová z Jilemnice (16:27,0).

Mezi mladšími dorostenci dominoval Luděk Šeller z Plzně. S náskokem více jak 24 vteřin za sebou nechal dva závodníky Hojdekra (Šumava) a Jančáka (Frenštát p. R.) na děleném druhém místě. Do cíle doběhli v čase 15:09,5.

Závod mladších dorostenek na tři a půl kilometru vyhrála Šárka Jirásková ze Skuhrova nad Bělou v čase 12:38,3. Karolína Kunzová z Jablonce nad Nisou skončila druhá se ztrátou 8,2 vteřin. Třetí místo získala Andrea Klementová ze Ski klubu Šumava. Finišovala v čase 12:51,2.

V nedělním závodě klasickou technikou se startovalo hromadně a na patnácti kilometrech v kategorii mužů a juniorů zvítězil český reprezentant a závodník Dukly Liberec Aleš Razým v čase 43:17,2. Druhé místo získal taktéž liberecký závodník Jiří Hořčička, když na vítěze ztratil 16,1 vteřin. Třetí se umístil Vladislav Razým z Plzně za čas 43:33,8.

Mezi ženami a juniorkami kralovala Martina Chrástková z Nového Města na Moravě s téměř minutovým náskokem před druhou závodnicí z Jablonce nad Nisou Helenou Erbenovou (34:05,8). Na třetím místě doběhla Adéla Boudíková, taktéž závodnice Jablonce, když desetikilometrovou trať zvládla v čase 36:04,0.

V kategorii starších dorostenců na trati o délce deset kilometrů si nejlépe vedl jablonecký závodník Petr Knop, když závod absolvoval v čase 30:58,9. Druhý skončil Karel Píč (Skuhrov nad Bělou) se ztrátou necelých deset vteřin a třetí se umístil jeho týmový kolega Petr Remeš, ten trať absolvoval za 31:10,1.

Starší dorostenky vyhrála Petra Nováková a sedm a půl kilometrů zvládla za 26:39,8. Alena Schejbalová z Trutnova ztrácela na vítězku 42,9 vteřin a třetí doběhla Petra Hynčicová z Dukly Liberec (27:31,1).

V kategorii mladších dorostenců zcela dominoval Luděk Šeller z Plzně, když závod klasickou technikou dokončil s obdivuhodným náskokem 1 minuty a 20 vteřin. Druhý skončil Tomáš Jančák z Frenštátu pod Radhoštěm (25:45,7). Třetí příčku vybojoval Radek Bryknar (Frenštát p. R.) za čas 35:49,4.

Poslední kategorií v Břízkách byly mladší dorostenky v závodě na pět kilometrů. Vítězkou se stala Šárka Jirásková ze Skuhrova nad Bělou, závod dokončila v čase 18:26,3. Druhá skončila Karolína Kunzová ze Ski klubu Jablonec se ztrátou 24,8 vteřin. Bronzovou příčku vybojovala Tereza Vališová z USK Plzeň v čase 19:00,6.

Kompletní výsledky sobotního závodu volnou technikou s itervalovým startem najdete ZDE
Kompletní výsledky nedělního závodu klasickou technikou s hromadným startem najdete ZDE
Celkové průběžné pořadí Českého poháru dospělých po čtyřech závodech najdete ZDE
Celkové průběžné pořadí Českého poháru dorostu po dvou závodech najdete ZDE