Jablonečtí judisté zabodovali v Turnově na druhém Mistrovství České republiky v katách.

Jablonecký Judo klub vyslal do Turnova čtyři své zástupce – Jana Českého s Robertem Hořením, kteří startovali ve všech čtyřech katách, a Petra Kabelku s Karlem Linkem, kteří se zúčastnili Katameno katy.

„Soutěžilo se ve čtyřech katách – Nageno katě, což je kata hodů, Katameno katě, ve které jsou předváděny škrcení a páky, Kimeno katě, která je z kat nejstarší a představuje sebeobranu proti meči a dýce, a Goshinjitsuno katě, která je naopak nejnovější a představuje obranu proti tyči, noži a pistoli,“ řekl jeden z jabloneckých borců Petr Kabelka.

Český s Hořením předvedli vše téměř bez chyby, potvrdili to, že v České republice nemají soupeře, a ve všech čtyřech katách získali zlatou medaili. Svými výkony se také nominovali na mistrovství Evropy a světa, kde se budou snažit své výkony zopakovat a umístit se na předních příčkách.
'
Kabelka s Linkem se poprvé účastnili takovéto soutěže a do Turnova jeli spíš získat zkušenosti a o výsledek zas až tak nešlo. O to větším překvapením bylo, když předvedli svou katu naprosto soustředěně a téměř bezchybně a získali bronzovou medaili.