Zřejmě jim slušně radili, protože bratři Brožovi obsadili 10. místo ve dvojkách. „V duchu to bylo mým přáním, aby skončili do 10. místa. Stalo se tak a vybojovali tím historicky nejlepší umístění ve světovém poháru,“ potvrdil František Halíř.

Dráha v Königssee je od roku 1969 první chlazenou dráhou na světě, navíc se loni při zájmu Německa o pořádání zimních olympijských her přestavovala. „Jedná se o rychlou dráhu, ale těžkou a náročnou pro závodníky. My jsme tam přijeli po třech týdnech, kdy jsme naposledy seděli na saních, protože v Čechách v tomto počasí dráhy nefungují. Přesto jsme se s tímto handicapem dokázali vyrovnat,“ líčil Halíř. Před kvalifikací česká reprezentace odjela pořádnou porci devíti jízd, takže měla o tři více než ostatní státy. V kvalifikaci pak dvojka Brožů skončila sedmá a Hyman osmnáctý na jednosedadlových saních. Kotenová se neprobojovala z kvalifikace, ale důležité bylo, že si trať vyzkoušela. Po první jízdě v hlavním závodě byli Brožové na skvělém 8. místě, když deset dvojic bylo v jedné desetině vteřiny. Ve druhé jízdě spadli na 10. místo, přesto je umístění velmi dobré. „Při závodech jednosedadlových saních měl Hyman smůlu. Jelo se ve vánici a pořadatelé uklízeli trať vždy po deseti jízdách. Ale zrovna Ondra měl ten pech, že byl desátý, takže trať byla pod sněhem. Také proto skončil na 28. místě, i když v tréninku byl do dvacátého místa. Jasně, že byl z toho všeho zklamaný,“ sdělil liberecký trenér.

V Königssee se jel premiérově štafetový závod. Nejprve začala Kotenová, pak jel Hyman a nakonec dvojice bratrů Brožů. „Jelo se to na zkoušku, ale na olympiádě v Soči bude mít štafeta úplnou premiéru. Závod začne normálním startem prvního závodníka. Ten při projetí cíle ťukne do terče a následně se dalšímu sáňkaři na startu otevře branka a může vyrazit. Pak se to opakuje a na závěr jede dvojka. Čas se sečte při průjezdu dvojky cílem. Je to hodně na postřeh a rychlé reakce. Určitě se to bude divákům líbit,“ uvedl Halíř, který byl spolu s dalšími trenéry s umístěním i v hrozné chumelenici spokojen. Reprezentaci čeká za pár týdnů další závod SP v Oberhofu.

Mladá sáňkařka Vendula Kotenová se díky svým výsledkům dostala do nominace na YOG 2012 v Innsbrucku. Její trenér Stanislav Ptáčník ml. věří, že se jeho svěřenkyně umístí do patnáctého místa.

Výsledky SP v Königssee
Muži dvojice: 1. Wendl, Arlt (Něm.) 1:41,172 (50,498+50,674), 2. A. Linger, W. Linger (Rak.) 0,234 (50,515+50,891), 3. Eggert, Benecken (Něm.) 0,657 (50,958+50,871), …10. L. Brož, A. Brož (ČR) 1,862 (51,213+51,821). Průběžné pořadí SP (po 4 z 9 závodů): 1. A. Linger, W. Linger 340, 2. Wendl, Arlt 310, 3. Penz, Fischler (Rak.) 271, …16. L. Brož, A. Brož 93, 23. Kvíčala, Kudera (ČR) 40.
Ženy: 1. Hüfnerová 1:41,900 (51,076+50,824), 2. Geisenbergerová (obě Něm.) 0,174 (50,860+51,214), 3. Goughová (Kan.) 0,730 (51,431+51,199). Pořadí SP (po 4 z 9 závodů): 1. Hüfnerová 370, 2. Goughová 300, 3. Geisenbergerová 295, …35. Kotenová (ČR) 13.
Muži: 1. Loch (Něm.) 1:41,651 (50,878+50,773), 2. Zöggeler (It.) 0,217 (51,116+50,752), 3. Ludwig (Něm.) 0,491 (51,218+50,924), …28. O. Hyman (ČR) 1,971 (51,654+51,968). Průběžné pořadí SP (po 4 z 9 závodů): 1. Loch 385 b., 2. Möller 285, 3. Ludwig 265, …29. O. Hyman 36, 46. J. Hyman (ČR) 8.