Zajímavou akci připravili organizátoři ze společnosti Jablonec Jinak právě s místními Sokoly. „Jsme spoluorganizátory akce Jizerská padesátka padesátkrát jinak, která se koná v sobotu 8. února v sokolovně. Na malém sále připravíme už dopoledne například překážkovou dráhu pro děti, besedy, posezení u kávy a další aktivity. Na velkém sále se bude chystat podium pro divadlo, na které se mohou přijít v 18,30 podívat jak turisté, kteří Jablonec o tomto víkendu navštíví, tak i místní. Na programu je hra Slzy ošlehaných mužů, která pojednává o slavné lyžařské dvojici o Hančovi a Vrbatovi. Hrát ji bude soubor Vosto5,“ uvedla starostka Sokola Marta Skalická. A program v sobotu bude opravdu nabitý, Jablonec ožije na padesáti místech.

Součástí akce Jizerská padesátka padesátkrát jinak bude mapa s padesáti místy, která mohou turisté i Jablonečtí navštívit. Patří mezi ně například Galerie N, La Kavárna, Knihkupectví Serius, Kavárna Šnytlík nebo CK Trip i řada dalších. Sokolovna se stane místem, kde si mohou účastníci J 50 nechat na nedělní závod namazat lyže od odborníků. „Mazat budou opravdu věhlasní mazači lyží, Tomáš Kašpar, který zajišťuje mázu Evě Samkové. A dorazí také Pavel Štolba, ten připravuje lyže pro holanské biatlonisty. Budeme rádi, když tuto možnost využije co nejvíce lyžařů, kteří se chystají na nedělní závod. Do sokolovny zveme po celý den i veřejnost, protože program bude určitě stát za to,“ zve za jablonecké Sokoly na neobvyklou akci Marta Skalická.

Dorazit tedy může každý. A živo bude i v ulicích Jablonce. Padesátka objektů, kavárny, obchody s květinami, galerie, krámečky a další nabídnout pro příchozí v odpoledních hodinách svoje služby. A navíc chystají organizátoři také průvod, který projde centrem města. „Ten vyrazí od knihkupectví Serius a zahájí ho architekt, divadelník a dlouholetý závodník Jizerské padesátky David Vávra. Průvod bude doprovázet velká loutka lyžaře, který provede zájemce po nejzajímavějších místech Jablonce. A končit by měl v Tyršových sadech, kde se na samém závěru představí taneční skupina Parau, Parau. Tam štafetu převezme divadelní spolek a bude následovat už zmiňovaná hra,“ doplnila starostka Sokola.

Sokolovna se stane centrem od rána do noci centrem akce J50 padesátkrát jinak. Návštěvníci mohou posedět v kavárně, prohlédnout v ochozech fotogalerii, poslechnout si živou hudbu. Mimořádně na tento den bude v budově zprovozněná i sauna.