O tomto víkendu proběhne v Praze v atletické hale ve Stromovce již 25.Mistrovství České republiky dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Tato akce se vzhledem k celkovému počtu účastníků nazývá Gigantem. Na startu se objeví téměř šest set nejlepších závodníků těchto čtyř kategorií z celé České republiky. Během soboty a neděle proběhne dvaapadesát disciplin, ve kterých půjde nejen o získání některé z medailí, ale hlavně o tituly mistrů ČR. O získání těch nejlepších umístění odjede bojovat z Jablonce početná výprava, která se skládá ze tří oddílů.

LIAZ posílá většinu

Největší obsazení má LIAZ s jednatřiceti závodníky. Výpravu doplňují dva závodníci z AC Jablonec a tři ze SG Jablonec. V kategorii juniorů bude bojovat celkem dvanáct atletů.

Nejlepší pozici v průběžných tabulkách mají Ondřej Rapp z LIAZu, který je v běhu na 200 m druhý. Šanci na další úspěch mají oba tyčkaři Martin Machura a Marek Purm,ve výšce je Ladislav Kola na třetím místě. O medaile půjde také atletům z AC Jablonec. Tomáš Pulíček by měl proměnit své výsledky k zisku medaile na 60 m překážek, kde figuruje na druhém místě. Velkou bitvou bude také soutěž ve skoku dalekém. V ní jsou centimetrové rozdíly mezi pěti závodníky. Patří mezi ně také Ondřej Rapp.

Dvojici startů z AC doplňuje Daniel Monzar, který spolu s Pulíčkem poběží 400 m. V kategorii dorostenců je přihlášeno šest závodníků. Největší šanci má Dan Bárta ve skoku o tyči. V něm suverénně vévodí tabulkám. A také se mu může dařit v běhu na 60 m překážek, kde je na třetím místě.

Na medaile mají

Stejnou pozici má také Milan Hošek ve vrhu koulí, oba jsou z LIAZu. V juniorkách je připraveno bojovat o medaile devět závodnic z LIAZu. Svou pozornost si zaslouží Michaela Bičianová, která poběží 800 m a tyčkařky Klára Zemanová, Daniela Žuchová a Lucie Petrželková, které obsazují třetí až páté místo. Překvapit může také Kateřina Hýsková ve skoku dalekém. Tam je konkurence také velmi vyrovnaná a rozhodnou centimetry.

Čtvrtou kategorií jsou dorostenky, kterých bude také devět na startu. V této skupině by nemělo být pochyb o zisku medailí našich nejúspěšnějších olympioniček mládeže Terezy Vokálové, která ve všech třech disciplinách, ve kterých se představí, je v průběžných tabulkách na prvním místě. Šance má také Lada Cermanová, která vévodí ve vrhu koulí. Svou vynikají formu posledních dnů by měla také proměnit v medaili Petra Šafaříková v běhu na 60 m.

V nejdelší běhu na 3000 m je také připravená zlepšit si svůj výkon Abigail Šolcová. Ten dosavadní ji řadí zatím na čtvrtou pozici.

Možná jich bude víc

Samozřejmě i další závodníci mohou překvapit a vybojovat pěkná umístění. Otevřené jsou také medaile ve štafetách. V těch měl LIAZ vždy skvělé výsledky. Navázat na minulý rok, kdy atleti LIAZu získali osm medailí, bude velmi těžké. Určitě chtějí takový výsledek zopakovat. Ale je možné, že se zástupcům všech jabloneckých oddílů podaří ještě lepší výkony.