Jablonecký cyklista Ondra Zelený z týmu Eleven Mercedes Mitas si vyjel na Mistrovství Evropy v kategorii Masters, v Táboře, čtvrté místo.Zdroj: archiv OZStartuje za tým Eleven Mercedes Mitas a trať zvládl ve čtvrtém nejlepším čase 0:49:41 (vítěz Graf Jürg 0:48:28). Po úspěšné bajkové sezóně přešel Ondra Zelený do cyklokrosové, kde se mu daří. Před ME startoval úspěšně na několika závodech Českého poháru, aby byl na vrcholný evropský podnik v co nejlepší kondici. „Pro víkend v Táboře jsem v přípravě udělal maximum. Jel jsem pro porovnání výkonu s jinými závodníky i závod Slovenského poháru, kde se mi taky dařilo. Výkonnost teď nějakou mám,“ uvedl k přípravě na ME Ondra Zelený před závodem.

Pro zajímavost také ještě dodal, že pro něj je lepší, když bude mokro a zima. „Čím horší počasí, tím lepší, čím víc bude těžký a mokrý terén, tím větší to bude pro mne výhoda. Ale když je člověk připravený, zajede na jakémkoliv terénu a za jakéhokoliv počasí. Podmínky budou pro všechny stejné. Určitě se nebudu upínat na počasí. Do závodu půjdu s čistou hlavou. Buď to vyjde nebo ne,“ dodal před startem evropského závodu.

Myšlenku na obhájení titulu se určitě v myšlenkách nezatratil. Naopak. Představy o výsledku Ondra měl. Jak říká, cyklokrosem se chce hlavně bavit. Dobře ví, že konkurence je velká a že přibyli závodníci z nižších věkových kategorií. Jeho čtvrté místo a „bramborová medaile“ patří k dalším výborným výsledkům české cyklistiky.