Je totiž členem pražské divadelní společnosti VOSTO5, která přijala pozvání na akci Jizerská padesátka padesátkrát jinak. Celodenní program v sokolovně vyvrcholil právě příběhem dvou známých lyžařů.

„Letos jsem se vydal se synem jenom na desetikilometrovou trať, za rok zkusím pětadvacet a pak třeba i padesát,“ řekl s úsměvem v cíli Petr Prokop z Prahy. Přiznal, že doma moc času na sport nemá. Také proto, že má ještě jiného velkého koníčka. „Jsem od divadla a dnes večer hrajeme v jablonecké sokolovně v rámci akce Jizerská padesátka padesátkrát jinak příběh o Hančovi a Vrbatovi, který se k Jizerské padesátce určitě hodí. Jsme rádi, že nás pořadatelé této akce oslovili. Nemáme vlastní scénu, v Praze hrajeme v divadle Archa nebo také ve Studiu Ypsilon i jinde.“

A který koníček je silnější, lyže nebo divadlo? „Obojí má svoje. Divadlo mám vlastně propojené i se svým zaměstnáním,“ uvedl Petr Prokop a mezi řečí také prozradil, že zpěvák Michal Prokop je jeho otec. Po tatínkovi určitě uměleckého ducha částečně podědil. „Hudební nadání moc nemám, to jsem po něm nepodědil. Ale nějaké umělecké spády snad ano. Třeba právě tím, že hraju divadlo."

Do cíle dojel tatínek se synem. A ten k závodu dodal, že ho taťka někdy předjížděl, ale jinak se mu také jelo dobře. A že lyže měli s chlupem, tak se nemuseli starat o to, jak namazat.