Ve čtrnácti členné výpravě české reprezentace, která odletěla do dějiště mistrovství světa v atletice ve městě Cali, je čtyřka atletů z Jablonce. Závodníci odletěli z Prahy přes Frankfurt a Bogotu.

Mají dost času

Mají tak dostatek času na potřebnou aklimatizaci.Vlastní závody začínají ve středu patnáctého a končí v neděli devatenáctého července. Na deváté mistrovství světa v této kategorii atletů do sedmnácti let je přihlášených přes tisíc dvě stě závodníků atletů ze sto padesáti zemí světa.

Všichni mají šanci

Příležitost soupeřit s těmi nejlepšími atlety si vybojovala Tereza Vokálová. Ta by mohla startovat ve čtyřech disciplinách, ale po zvážení si vybrala běh na 100 m překážek, který je na programu hned první den dopoledne a další postup by znamenal start hned druhý den. Druhou disciplinou bude oblíbený sedmiboj, ten je na programu třetí den. Tam by měla být její šance na dobré umístění mezi nejlepšími největší. Ve vrhu koulí nás bude reprezentovat Lada Cermanová, která má na programu kvalifikaci ve čtvrtek dopoledne a má velké šance probojovat se do večerního finále.

Jen start je úspěch

Těžkou pozici vzhledem ke světové konkurenci budou mít oba dorostenci.

Patrik Hájek se pokusí postoupit z kvalifikace v hodu kladivem, která proběhne ve čtvrtek odpoledne. Tyčkař Dan Bárta absolvuje kvalifikaci v pátek a pokud se mu podaří postoupit, tak by finále absolvoval v neděli. Za veliký úspěch je ale považována již jen možnost startu na takovéto světové akci a jakékoliv umístění v první desítce světových atletů by byl fantastický úspěch našich závodníků.

Trenérka drží palce

Velkou podporu budou mít naši závodníci především ve vedoucí trenérce atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec Daně Jandové, která je členkou výpravy a čtyři jablonecké atlety bude po celou dobu doprovázet a povzbuzovat.