Čtyři tituly tanvaldských běžkyň

Jablonec n. N. - Na mistrovství republiky byly žákyně Marousková a Kunzová dvakrát první.

19.2.2009

Závěrečné sprinty. Žáci se v kvalitní konkurenci činili a bojovali s velkým nasazením.Foto: DENÍK/ Aleš Vaníček

Běžkyně na lyžích oddílu SEBA Tanvald Karolína Kunzová a Pavla Marousková dominovaly na mistrovství České republiky pro rok 2009 staršího žactva, které pořádal oddíl Vella Trutnov na golfovém hřišti v Mladých Bukách.

Obě vyhrály sobotní sprint klasicky a nedělní běh na tři kilometry rovněž klasicky ve svých věkových kategoriích, stříbrnou medaili získala i Erika Jislová a bronzovou Gabriela Lehká, obě z oddílu SKI klub Jablonec. Zajímavé boje děvčata sváděla hlavně v klasickém sprintu, zatímco Kunzová vyhrála i rozjížďky více jak třiceti závodnic, Marousková o výhře rozhodla až ve čtyřčlenném finále, kdy porazila vítězku rozjížděk Hamerskou.

V kategorii ročníku narození 1996 kromě Marouskové byla ve finále i jablonecká Lehká, která brala třetí místo, ve finále B a celkové šestá byla Janoušková ze SKI klubu Jablonec.

O rok starší děvčata měla ve finále A rovněž dvě závodnice okresu, když Jislová ze SKI klubu skončila těsně čtvrtá. V kategorii chlapců se do finále B probojoval jen Sýkora ze SKI klubu a obsadil sedmé místo. V klasickém závodě na tři kilometry obě dívky potvrdily svoji suverenitu a s jistotou zvítězily. Kunzovou na stupně vítězů doprovodila i jablonecká Jislová, která se o stříbro dělila s plzeňskou Vališovou ve shodném čase.

Chlapci opět v silné konkurenci nezískali medaili, a tak nejblíže k ní měl tanvaldský Adrian Šírek ze čtvrtého místa či jeho kolega Bešťák na místě sedmém.

Výsledky: sprint – dívky roč. 1996: 1. Marousková (SEBA), 2. Hamerská (Skuhrov nad Bělou), 3. Lehká (SKI Klub Jablonec), roč. 1995: 1. Kunzová (SEBA), 2. Hudečková (SKI Šumava), 3. Jirásková (Police), 4. Jislová (SKI Klub Jablonec).
3 kilometry klasicky – dívky roč. 1996: 1. Marousková 9:36,4, 2. Müllerová (Jilemnice) – 7,3, 3. Holíková (Skuhrov n. B.) - 40,2, 7. Lehká – 46,5, 8. Janoušková (obě SKI klub Jablonec) – 51,0, 13. Sixtová (SEBA) – 1:14,5, 19. Pospíšilová (Janov-Bedřichov) – 1:39,5, roč. 1995: 1. Kunzová 8:52,7, 2. Jislová a Vališová – 22,1, 15. Vyhnálková (SEBA) – 1:17,5, 22. Kartousová – 1:55,2, 26. Pumrlová (obě SKI klub Jablonec) – 2:02,3.
3 kilometry klasicky – chlapci roč. 1996: 1. Řehořek (Karlovy Vary) 9:22,6, 2. Cáchel (Teplice) – 0.8, 3. Novák (Karlova Vary) – 2,1, 4. Šírek (SEBA) – 22,6, 12. Pilz (Janov-Bedřichov) – 42,2, 25. Sluka – 1:23,7, 26. Müller – 1:30,2, 32. Ondřej (všichni SKI klub Jablonec) – 2:44,9, roč. 1995: 1. Šeller (Plzeň) 8:17,2, 2. Jančák (Frenštát) – 26,3, 3. Hošek (Brno) – 37,5, 6. Bešťák (SEBA) - 52,6, 8. Šmiraus – 59,1, 11. Sýkora (oba SKI klub Jablonec) – 1:06,7, 22. Preisler (SEBA) – 1:52,9.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.