Stájovou jedničku Škarnitzla ještě doplňují Ondřej Zelený s Jiřím Řešátkem, navíc tým rozšíří dva závodníci kategorie do 23 let Martin Stošek a Daniel Valášek. Navíc lučanský cykloklub změnil partnera pro dopravu, již nevyužívá vozidel Škoda, ale přešel k Volvu.

Kompletní družstvo absolvovalo náročnou zimní přípravu, což se projevilo na dobrých výsledcích hned na začátku sezony. Jan Škarnitzl na prosluněném Kypru a v rakouském Langenlois prohnal světovou špičku a zvítězil.

„Všechno naše úsilí ovšem směřujeme k závodní bikové sezoně. Cílem celého týmu pro rok 2014 je především kvalitně reprezentovat Českou republiku v závodech Světového poháru a na mistrovství světa i Evropy. Chceme také potvrdit vysokou výkonnost závodníků našeho družstva na závodech Českého poháru," řekl novinářům Jaroslav Žitný, manažer týmu Sram Rubena Trek Lučany nad Nisou.

Jan Škarnitzl již ve středu odcestoval na první závody Světového poháru do Pietermaritzburgu. „Svěťák je pro mě jasnou prioritou, stejně jako mistrovství světa a Evropy. Rád bych konečně prolomil smůlu prvních svěťáků a zajel slušný výsledek. Vloni jsem byl dvakrát patnáctej, letos bych to chtěl stlačit do desítky, udělal jsem proto v přípravě maximum. Ani jednou jsem nebyl nemocnej, takže doufám, že to prodám," říká Škarnitzl s tím, že by se rád usadil v první patnáctce pořadí SP.

V dějišti prvních závodů Světového poháru se zatím Škarnitzlovi vždy dařilo střídavě. „Byl jsem tam už asi čtyřikrát, trať mi sedí, ale ne vždycky se mi tam povedlo zajet. Naposledy na mistráku světa to bylo jedenáctý místo, nebylo by špatný to v neděli zopakovat nebo vylepšit,"plánuje na webu mtbs.cz týmová jednička.

Sedmadvacetiletý biker bude také vzorem pro ostatní závodníky kategorie U23, kde by primárně Martin Stošek v české konkurenci měl prezentovat pozici jedničky. Odchovanec vimperského gymnázia bude obhajovat bronz z domácího mistrovství republiky.

Dvacetiletý Daniel Valášek je v cyklistickém kolotoči téměř nováčkem, po velmi slibné loňské sezóně bude sbírat zkušenosti a bojovat o co nejlepší výsledky na závodech Kolo pro Život. Pomoct mu v tom může ostřílený Ondřej Zelený, který tým prezentuje v kategorii master a postupně se stává legendou. Vrcholem v sezoně 2014 bude bezesporu mistrovství světa v norském Hafjel. Tam upírá své úsilí především Jan Škarnitzl s Martinem Stoškem. Budou se snažit potvrdit svou rostoucí výkonnost a navázat tak na loňské úspěchy.