Desátou – úspěšnou - sezónu zakončili cyklisté na Sportovním gymnáziu Dr. Randy v Jablonci. Sportovci dosáhli řady pozoruhodných umístění, a tak se hlavnímu trenérovi cyklistů Miroslavu Hollósimu právě končící rok hodnotí snadno.

„Rok začal cyklokrosovou sezónou a velmi úspěšným představením našich závodníků. V kategorii juniorů Jan Nesvadba zvítězil s velkým přehledem v Českém poháru a stal se mistrem republiky, jako bonbonek junioři vyhráli soutěž družstev domácího cyklokrosového poháru,“ zmínil na úvod svého ohlédnutí úspěch juniorů v cyklokrosu Hollósi.

Dařilo se i Pavle Havlíkové, která na domácích tratích nebyla poražena, což jí vyneslo titul mistryně České republiky a vítězství v Českém poháru. „Jak Nesvadba tak Havlíková se výrazně podíleli na úspěších českého cyklokrosu i v cizině, když Pavla dokázala získat dvě bronzové medaile v závodě Světového poháru. Bohužel, na mistrovství Evropy měla defekt, ale i tak dosáhla skvělého sedmého místa a v celkovém žebříčku mezinárodní federace obsadila konečné páté místo. Honza skončil na evropském šampionátu čtvrtý a světovém mistrovství obsadil sedmé místo. V žebříčku UCI obsadil konečné třetí místo,“ vyjmenoval úspěchy na mezinárodní scéně trenér.

Cyklisté KC Kooperativa při SG Jablonec však zářili na silnici a v závodech na horských kolech. Marek Nebesář se stal akademickým mistrem republiky a Honza Nesvadba dojel v závodě světového poháru horských kol v Belgii sedmý.

„Do juniorské reprezentace pro Závod Míru Juniorů se dostali Honza Nesvadba, Michal Šimerle a Viktor Vrážel. Na etapovém silničním závodě Karlsberg v Německu zařazeného do Světového poháru reprezentovalo družstvo juniorů z Jablonce ve složení Nesvadba, Králík, Šimerle, Vrážel a bratři Stőrovi,“ pravil dále Hollósi.

Cyklisté z Jablonce se zúčastnili i Letní olympiády dětí a mládeže, kde reprezentovali Liberecký kraj a mezi dívkami v silničním závodě zvítězila Zuzka Pirzkallová a Judita Lorencová vybojovala bronz.

„Mistrovské soutěže na silnici v letošním roce byly pro žlutozelené barvy velmi úspěšné. V časovce družstev se mistry republiky stali junioři a kadeti. V časovce dvojic Zuzka Pirzkallová (s kolegyní z Loun ) dojela na 2. místě, Jana Dubnová v ženách obsadila 4. místo a bratři Stőhrovi obsadili šestou příčku. Silniční závod jednotlivců přinesl titul pro Zuzku Pirzkallovou v kadetkách, v ženách Pavla Havlíková dojela čtvrtá a mezi juniory Pavel Stőhr vybojoval druhé místo,“ hrdě vyjmenovával další úspěchy cyklistů jejich trenér.

V Karlových Varech proběhlo mistrovství horských kol a i zde byli Jablonečané vidět. V závodě štafet družstvo Kooperativy dojelo na druhém místě. V jednotlivcích v kategorii kadetů skončil Tomáš Svoboda a Zuzka Pirzkallová na čtvrtém místě. Honza Nesvadba zvítězil v kategorii juniorů a Pavla Havlíková brala stříbro. V celkovém pořadí Českého poháru horských kol zvítězil junior Honza Nesvadba a Pavla Havlíková v kategorii žen.

„Dokonce se můžeme pochlubit i mistrovskou medailí z dráhy, která má hodnotu bronzu, kdy třetí v bodovacím závodě jednotlivců dojel Viktor Vráželev,“ zmínil netradiční úspěch Hollósi.

Jednoznačně nejúspěšnější jablonecký cyklista Honza Nesvadba startoval i na mistrovství Evropy horských kol, kde dojel na sedmém místě mezi juniory a v tomtéž závodě Michal Šimerle skončil dvaatřicátý. Pavla Havlíková v ženách dojela na jedenadvacátém místě. „Mimo to se Pavel Stőhr zúčastnil mistrovství světa na silnici. Honza Nesvadba na světovém šampionátu horských kol měl defekt a závod nedokončil, Pavla Havlíková dojela dvaatřicátá.

„Nelze vyjmenovat všechny závody a umístění, kterých jsme v průběhu sezóny dosáhli. Skupina pětadvaceti závodníků z Jablonce závodí po celé naší republice a jejich výsledky jsou více než obdivuhodné. Cyklistická sezóna byla jedna z nejúspěšnějších, přejme si, aby ta následující byla stejně dobrá,“ zakončil hovor Miroslav Hollósi.