Po skvělém úspěchu v poslední africké Rallye Dakar v roce 2007, kdy Martin skončil na celkovém patnáctém místě mezi motocyklisty a vyhrál kategorii jezdců bez asistence, přišla nabídka z říše motocyklových snů, a to možnost startovat jako jezdec číslo jedna v továrním týmu Yamaha Europe.

V přípravě na letošní Dakar strávil Martin v holandské centrále evropského zastoupení Yamahy řadu měsíců a přímo se podílel na přípravě svého stroje Yamaha WR 450F pro tento neuvěřitelně těžký závod, jehož délka přesahuje 9 500 kilometrů. V pondělí odcestoval do Mnichova, odkud odletěl přes Madrid do Buenos Aires.

Poslední měsíc příprav byl ve znamení motocyklového půstu a Martin se soustředil na tvrdou fyzickou přípravu v posilovně pod vedení profesionálního trenéra.

V rámci následné relaxace byla na pořadu dne sauna a solárko, protože v Jižní Americe je v současné době léto s teplotami přes 40 stupňů Celsia. V posledním týdnu před odletem už Martin netrénoval a plnil svoje povinnosti ke sponzorům a zejména k rodině a přátelům. Dovolil si také trochu povolit v životosprávě a dopřát si vánočních jídel včetně cukroví. Pouze alkohol byl důrazně zapovězen.

Připravujeme pro čtenáře zpravodajství z Rallye Dakar, kdy máme zajištěny aktuální informace přímo od Martina Macka, prostřednictvím jeho satelitního telefonu.