Poprvé bude tuto sobotu 8. srpna v Jablonci nad Nisou k vidění souboj dálkových plavců, a to v 8. kole letošního Českého poháru na tratích 5 a 10 kilometrů, který je pořádán pod názvem Mosconi cup.

Pro mladší kategorie žáků a dorostu jsou vypsány tratě od jednoho do tří kilometrů.

V rámci sportovního dne na přehradě se uskuteční i 9. ročník otevřeného plaveckého závodu Přes jabloneckou přehradu, pro mládež a širokou veřejnost. Zájemci, od žáků až po dospělé i veterány, si budou moci změřit síly na tratích od pěti set metrů až po jeden kilometr.

Generálním partnerem celé akce je Plavecký bazén Jablonec nad Nisou, o.p.s. na jehož „půdě“ ve vstupní hale bude od 8.30 hodin do 10 hodin probíhat prezentace závodníků ČP a do 12 hodin pro závody open.

Ti, kteří se chtějí přihlásit předem, mohou kontaktovat pořadatele z plaveckého oddílu TJ Bižuterie na adrese Jablonec@silvigroup.cz nebo na tel. 602 448 986.
Plavecké tratě budou vytyčeny u hráze přehrady pouze přes silnici od jabloneckého bazénu.

Start prvního závodu žáků ČP je plánován na 10.30 hodin, hromadný start na 5 km krátce poté a po dalších distancích bude odstartován závod na 10 km ve 12.30 hodin.

Ihned potom bude startovat open závod přes jabloneckou přehradu všech kategorií.

Pořadatelé spolu s hlavním partnerem Mosconi Czech Republic připravili pro nejlepší závodníky v jednotlivých kategoriích věcné ceny, mezi nejlepší plavce v Českém poháru bude rozdělena i peněžní odměna v celkové výši 10 000 Kč.

Všichni účastníci obou sobotních závodů obdrží věcný dárek, který jim bude tuto akci připomínat.