Celá etapa z Iquique do Antofagasty byla prakticky jedním dlouhým měřeným speciálem. Spojovačka měla jen 58 km, zatímco speciálu, který byl opět rozdělený neutrální zónou, bylo plných 688 km. Dakar zamířil po pobřeží Tichého oceánu a příbřežní poušti. Hned na začátek přišly velké písečné duny, pak zase zrádný písek feš-feš.

Na start etapy nastoupilo 82 motorkářů. David Pabiška opět postoupil výsledkovou listinou celkového pořadí. Po vypadnutí Esquerreho, který do etapy startoval jako čtvrtý nejlepší jezdec průběžné klasifikace, a po problémech, které měla Laia Sanz, je liberecký jezdec na 17. pozici celkové klasifikace. „Konečně jsme opustili vysoké nadmořské výšky, takže mi bylo dobře a neměl jsem kyslíkový dluh. Jelo se mi dobře, motorka jede skvěle a bez závad, ubližuju jí maximálně já svými pády. Jediným problémem tak je můj spálený nos, který při dlouhých etapách hodně trpí, protože sluníčko je hodně silné," nechal se slyšet Pába.

Jedenáctá etapa měří celkem 749 km, z toho 605 km je rychlostní zkouška. V ní poznali jezdci veškeré nástrahy pouště Atacama, několika brodů a dunového pole poblíž města Copiapo.