Pragováci začali proti „lovosickému béčku“ dobře, když vedli do stavu 2:3. Následně netrefili třikrát branku a soupeř odskočil na 7:4. Jablonečtí až do stavu 10:8 stačili úspěšně dotahovat náskok domácích. Poté však nastal jejich největší střelecký výpadek a chyby v obranné fázi.

Úsek od šestnácté do čtyřiadvacáté minuty vyhráli domácí 8:1 a definitivně rozhodli o výsledku utkání. Do přestávky Jablonec sice snížil, ale skóre po prvním poločase bylo nelichotivé – 20:14.

Pragovákům slouží ke cti, že nerezignovali a snažili se celý druhý poločas aktivní hrou v obraně i v útočné fázi zlikvidovat náskok domácích.

Velkou překážkou pro ně však byl lovosický gólman Jakub ve službách Ústí a tvůrce hry i nejlepší střelec a organizátor hry soupeře Srba. Navíc, jakmile se dostali na dostřel čtyř či méně branek, rozhodčí Hart vždy dokázal cosi vymyslet (neodpískat či otočit), aby Ústečtí mohli utkání v klidu dohrát.

K tomu se v přemíře snahy vloudily v závěru do útočných akcí Pragováků i technické chyby. Přesto však dokázali druhý poločas vyhrát a konečné skóre upravit na přijatelných 31:28.

Prohra mrzí, ale přišla v utkání velice solidní úrovně a s kvalitním soupeřem. Takže i za této situace je možné pochválit bojovný výkon celého týmu a vyzdvihnout především výkony Michala Heinla a Dědečka, ke kterým se tentokrát jednoznačně přidali Žák, Meloun a Novotný.

Ústí n. L. – ELP Jablonec
31:28 (20:14)
Sestava a branky ELP: Hlinka a Rybák – M. Heinl 10, Žák 6, Meloun a Mrklas po 3, Dědeček 2, Matek, Janeček, O. Heinl a Šatava po 1, Novotný a Sluka. Sedmičky: UL 6 (4) – ELP 2 (1), vyloučení 3 – 3. Rozhodčí: Pešek a Hart, oba z Ústí.

Trenér František Dědeček nebyl po utkání nespokojený s výkonem svých hráčů, ale rozladila jej delegace rozhodčích. Zápas totiž řídila dvojice ústeckých sudích.

„Nemohu říci, že bych byl nespokojen. Kluci bojovali, ale v určitých fázích utkání udělali nezvykle mnoho technických chyb a nedůsledností v obraně. To se nutně musí odrazit ve výsledku utkání s tak kvalitním celkem, jako Ústí v tomto složení momentálně je. Nedokázali jsme již poněkolikáté důsledně ubránit nejlepšího hráče domácích Srbu a oba naši gólmani tentokrát výrazně zaostali za lovosicko-ústeckým Jakubem. S trochou nadsázky je možno konstatovat, že tito dva borci zajistili Ústí vítězství. Samostatnou kapitolou byli rozhodčí. Je výsměchem pro svazové funkcionáře, když delegují na jakákoliv utkání domácí rozhodčí. Tentokrát, konkrétně z této dvojice, byl tak trochu nad věcí a vcelku objektivní ten zkušenější. Zato pan Hart nezklamal a mnohdy nevěděl, nebo až moc dobře věděl, co píská. Opět stejně jako v Boleslavi to pochopitelně bylo vždy ve prospěch domácích,“ konstatoval trenér.