Jako první se představila česká jednička Dimitrij Prokopcov. Na druhé straně síťky stál Constantin Cioti. V napínavém utkání český stolní tenista dotahoval svého soupeře až dospělo utkání do pátého setu. Tam měl lepší nervy Dimitrij Prokopcov a k radosti domácího publika vybojoval první bod pro Českou republiku.

„Před plným publikem se vždy hraje skvěle. Ať už člověk prohrává nebo vyhrává, lidi tleskají a podporují a to je hodně dobré. Děkuju publiku v Jablonci," pochválil diváky Dimitrij Prokopcov.

Nejlepší rumunský hráč se představil ve druhém zápase. Adrian Crisan, 17. hráč světového žebřícku, vyzval k duelu Lubomíra Jančaříka. Český reprezentant bojoval, ale na Crisana tu správnou zbraň nenašel a podlehl 0:3.

„Věděl jsem, co mám na něj hrát. My jsme se potkali nedávno na mistrovství Evropy, ale on je opravdu top. Škoda toho prvního setu, kdy to bylo 9:9. Pak ty dvě další sady byly jasné," hodnotil Lubomír Jančařík.

Do české party dobře zapadl i Michal Obešlo. Filimonovi nedovolil uhrát jediný set a to znamenalo jediné vedení 2:1 na zápasy.

„Vůbec to nebylo jednoduché. Jsem hrozně rád, že to tak dopadlo," radoval se Obešlo.

Dimitrij Prokopcov měl před sebou velmi těžký úkol. Ve svém druhém zápase nastoupil proti Crisanovi. Ten však ale v českém tažení za vítězstvím nebyl překážkou. Prokopcov zvítězil 3:0 a český tým mohl začít slavit. Svěřenci trenéra Tomáše Demka tak vedou svou skupinu.

„Zvládl jsem ten zápas perfektně takticky. Nikam jsem nespěchal, protože on nemá takovou rychlou hru. Hodně mě to vyhovovalo a v nejdůležitějších momentech jsem zahrál světové údery," řekl o utkání Dimitrij Prokopcov.

„Vyhráli jsme 3:1, což je fantastické. Rumuni můžou porazit kohokoli v Evropě a to, že jsme je doma dokázali porazit je výborné," pochválil své svěřence Tomáš Demek.

„Každý zápas jdeme vyhrát. Toto vítězství musíme ještě potvrdit v dalších zápasech. V lednu nás čeká Slovensko a cíl bude opět stejný vítězství," dodal Demek.

Česko - Rumunsko 3:1

Prokopcov - Cioti 3:2 (8:11, 11:5, 6:11, 11:7, 15:13); Jančařík - Crisan 0:3 (9:11, 7:11, 7:11); Obešlo - Filimon 3:0 (11:6, 11:7, 11:4); Prokopcov - Crisan 3:0 (11:7, 11:7, 12:10).

Tabulku po třech kolech kvalifikace najdete ZDE

V dalším kole evropské kvalifikace odcestuje český tým na Slovensko. Kvalifikaci pak završí domácím utkání s Anglií v Jaroměři.

Autor: Veronika Macková