Testování doprovázelo krásné a horké počasí, kdy se teplota pohybovala nad hranicí třiceti stupňů. Cílem testu byla příprava na Rally Bohemia, ale také kontrola vozu po problémech z Českokrumlovska, kdy motor fungoval nepravidelně, vynechával a občas dokonce zhasl úplně, a to i přímo při rychlostní zkoušce.

Mechanici Korno Motorsport se hned po závodě pustili do hledání problému, to se jim ale delší dobu nedařilo, protože nemohl nikdo přijít na původ tohoto „šotka". Jak to tak bývá, při testování se závada ne a ne projevit. Následovala tedy postupná výměna součástek metodou pokus – omyl.

V Bělé pod Bezdězem se mělo rozhodnout zda-li vůbec má smysl startovat s takovou závadou. Test za asistence pár hloučků diváků probíhal bez problémů. Josef Deneš za volantem ujel necelých sto kilometrů. Mitsubishi fungovalo podle představ, tudiž byl test ukončen s verdiktem startu na Rally Bohemia.

„Tuto soutěž bereme jako domácí podnik. Já i Pepa se na ní moc těšíme," usmívá se Tomáš Pfajfr. „Většinu tratí rychlostních zkoušek znám, mám je „za barákem". Navíc jsem Rally Bohemia dlouhá léta pomáhal pořádat, takže znám různá riziková místa. Chceme se zde ukázat v tom nejlepším světle, protože nás přijde podpořit mnoho známých a přátel," dodal.

Další informace a přímé vstupy z Rally Bohemia můžete v průběhu soutěže poslouchat ve zprávách na Rádiu Jizera.

Všechny fanoušky i ostatní diváky tým zve na víkendové rychlostní zkoušky Rally Bohemia. Posádky se do ostrého tempa vrhnou až v sobotu ráno po pátečním slavnostním zhájení, čeká je celkem 16 rychlostních zkoušek rozvržených do celého víkendu.

Více informací o aktuálním dění v týmu se můžete dozvědět na nově založené fanouškovské stránce: facebook.com/Denes.Josef

Autor: Lukáš Chum