Jablonecká hala v Podhorské ulici o víkendu žila basketem. Sjely se do ní mládežnické týmy, které bojovaly o další body. „Hrajeme východočeskou oblast. Tentokrát hraje kategorie U11, tedy nejmladší minižactvo," představila obsazení turnaje trenérka Wirsigová. Její svěřenkyně hrají průběžně buď zápasy pět na pět, nebo se účastní turnajů tři na tři, které pořádají týmy hrající stejnou soutěže. S prvním soupeřem, s Pardubicemi, prohrály Jablonecké o jeden bod. „To byla škoda, protože to bylo krásné utkání. Teď nás čeká Trutnov," informovala o dění na palubovce v průběhu basketbalového dopoledne trenérka.

SOUPEŘKY TO UMĚJÍ

Do Jablonce přijely velmi kvalitní soupeřky. „Trutnov a Jičín hrají výborně, u nich je znát velká převaha. Děvčata tam mají zkušenosti už i z těžších soutěží. S Pardubicemi máme vyrovnané síly, jednou prohrajeme my, jednou soupeřky," informovala o ostatních týmech Jitka Wirsigová. V tabulce jsou zatím jablonecká děvčata na sedmém místě.

Se stejným týmem hraje trenérka ještě další soutěž, Šmoulinka Cup. „A v té si vedeme dobře, býváme první nebo druzí. Jedná se o samostatné turnaje," zdůraznila trenérka.

HRAJÍ RŮZNÉ KATEGORIE

V Jablonci hrají ještě další mládežnické kolektivy, a to v kategoriích U 13, tato děvčata hrají také východočeskou oblast. Nechybí kategorie U 14, U 15 ani dorostenky. Na otázku, zda basketu v Jablonci nehrozí zánik, odpověděla Jitka Wirsigová jednoznačně. „To tedy určitě ne. Před deseti lety to trenér Čmejrek výborně rozjel a my se staráme o další návaznost, o to, aby měl basket stále nové přírůstky." O další body budou tedy hrát nejen její svěřenkyně, ale i ty v jiných kategoriích.

Na ceny se pak mohou těšit v turnaji Šmoulinka Cup.

Víkendový turnaj okomentovala trenérka slovy: „S Pardubicemi jsme prohrály o bod. V utkání s Jičínem a s Trutnovem bylo jasné, kdo vyhraje. Prvenství si z Jablonce odvážela děvčata Jičína, před Trutnovem, Pardubicemi a domácími.

CHYBÍ TRENÉŘI

„Děvčata se zlepšují. Zatím ale na soupeřky nemáme. Možná je to i kvalitnějším zázemím, mají víc trenérů," uvedla trenérka domácích basketbalových nadějí.