Postavení v tabulce napovídalo, že budou hosté z pod Pantheonu favoritem. Okleštěni o blokaře Kováře a smečaře Hořáka začali svůj souboj podle předpokladů. Perníkáři ztráceli celý první set na hostující Skálu a nedokázali je přinutit k více chybám, které by jim zajistili dotáhnout se k menšímu rozdílu bodů. Skalští si první set s přehledem pohlídali a dotáhli ho do vítězného konce. Druhý set se hráči z Pardubic více koncentrovali, nevytvářeli zbytečně moc nevynucených chyb a tím chtěli celý zápas zdramatizovat. Hostující trenér Preisler vytáhl z kapsy eso v podobě dvojstřídání univerzála a nahrávače, kdy ze hřiště vystřídal nestárnoucího Pastucha s Novákem a nahradil je Zemanem s Preislerem. Tento tah kouči vyšel náramně a vnesl na hřiště čerstvý vítr v podobě přesnějších náher a razantnějších útoků a i díky tomu hostující hráči dotáhli celý zápas k vítězství 1:3.

TJ SOKOL PARDUBICE - VK MALÁ SKÁLA 1:3 (-16,20,-19,-17)

Sestava – Novák, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kinský a libero Folprecht

Střídali – Preisler, Holubec, Zeman, Anděl a Bukovjan

Druhý zápas začal ve stejném duchu, jako končil zápas první. Domácí vytvářeli zbytečně velké množství nevynucených chyb, kterých Maloskalští dokázali skvěle využít ve svůj prospěch a první set zvítězili s přehledem 14:25. Ve druhém setu jako by si svěřenci trenéra Preislera mysleli, že se to vyhraje samo a přišlo lehké polevení. Toho se snažili hráči Pardubic využít a začali se postupně víc a více prosazovat. Výsledkem byl velmi vyrovnaný druhý i třetí, ale každou koncovku obou setů dokázali uhájit hráči z Malé Skály a díky tomu vyhráli i celý zápas 0:3.

„Na můj vkus jsme dělali velké množství základních chyb a nedokázali jsme udržet pozornost po celý zápas, díky tomu jsme nechávali Pardubice stále ve hře. Odvážíme si všech šest bodů, takže jsem spokojený, ale ta lehkost tomu stále chybí, máme stále na čem pracovat“ konstatoval po utkání lodivod Malé Skály Petr Preisler. 

TJ SOKOL PARDUBICE - VK MALÁ SKÁLA 0:3 (-14,-23,-23)

Sestava – Preisler, Holubec, Mařík, Zeman, Macháč, Kinský a libero Bukovjan.

Střídali – Novák, Chum, Pastuch, Anděl a Folprecht

A aby volejbalu u Maloskalských nebylo málo, tak sklízeli další úspěchy i mladíci, kteří porazili dokonce reprezentanty České republiky.

 

ČESKÁ REPUBLIKA U 17 – VK MALÁ SKÁLA 0:3 (-18,-13,-20)

Ve volejbalovém víkendu měli Maloskalští ještě  vložený zápas s českými reprezentanty do 17 ti let. V dopolední zápase sfoukli mladíci s českou vlajkou na prsou hráče z Mnichova Hradiště 3:0, a tak bylo jasné, že na hráče z Malé Skály nečeká lehký soupeř.

Tvrdý servis, rychlá hra, tím vším se chtěli hráči národního celku prezentovat. Ani s jednou z těchto činností neměli hráči z Malé Skály problém, kvalitní příjem, pevná obrana na síti i v poli bránila našim reprezentantům v cestě za vítězstvím. Maloskalští objevili ztracenou lehkost z předchozího dvojutkání s Pardubicemi a bez jakýchkoliv problémů dokázali soupeře přehrát 0:3. Hráči Malé Skály se mohli vrhnout k hromadným gratulacím nahrávači Preislerovi, který dostal k narozeninám dárek v podobě dalších tří bodů do tabulky a prozatímní první místo v tabulce, jelikož družstvu Hronova chybí dva odehrané zápasy.

„Takový výkon bych si dokázal představit každý volejbalový víkend, pokud zbytečně nekazíme, dobře přijímáme soupeřův servis, můžeme přehrát každého soupeře z tabulky“ sdělil po zápase rozradostněný trenér Petr Preisler.

V příštích zápasech se Maloskalští ukáží v sobotu 18.listopadu na domácí palubovce proti celku z Chocně, v mezičasech se uskuteční utkání B týmu, který přivítá hráče ze Smržovky, začátky utkání od 9 a 13 hodin. "Přijďte zafandit do místní tělocvičny a dát si třeba něco dobrému do místního bufetu," vzkazují Maloskalští.

Sestava – Novák, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kinský, Pastuch a libero Folprecht

Střídali – Preisler, Zeman, Anděl a Bukovjan