Sezóna začala také skicrossařům. Sérii závodů rozjeli i jablonečtí borci. A s konkurencí si poradili velmi dobře. První závody Českého poháru absolvovali zástupci TJ Bižuterie v lyžařském areálu Soláň.


JABLONEC NA JEDNIČKU
Zúčastnili se reprezentanti oddílu Freestyle skicross a moguls. A hned navázali na úspěchy z loňského roku. Lučanská Diana Cholenská vyhrála svoji kategorii s velikým předstihem po oba dny.
Nejprve závodili chlapci a děvčata dohromady a každá kategorie se vyhlašovala zvlášť. Diana v celkovém pořadí chlapců a dívek v prvním dnu skončila pátá. „Porazila čtrnáct kluků a zatápěla i svým oddílovým kolegům, kteří měli obavu, aby je neporazila,“ uvedl k výbornému výsledku otec Diany a manažer v jednom Aleš Cholenský.


JELI LÉPE NEŽ OSTATNÍ
V kategorii žáků vyhrál Richard Zachoval.
Dominanci jabloneckých skicrossařů potvrdili Matěj Raška a 4. místem Jáchym Jelínek.
Druhý den byl na medaile skromnější. Vítězové ale zůstali stejní. Na stupně vítězů se opět postavili Diana a Richard. Na druhé místo se ale probojoval Matěj Raška a Jakub Lomský byl čtvrtý, Jáchym Jelínek pátý.
Jablonečtí skicrossaři, chlapci, také potvrdili v silné konkurenci, že v nadcházející sezóně o nich bude vědět. Dokázali to svými výsledky, druhým místem Jakub Lozmský, hned za ním Matěj Raška a čtvrtý byl Jáchym Jelínek.


ŘÁDÍ VE ŠVÝCARSKU
„Celá naše skupina už přejela do Švýcarska na další, desetidenní trip. O víkendu se tam zúčastní závodů AUDI SKICROSS CUP. Zabojují ve třech závodech. Dějištěm budou Lenk a Anzere. A určitě tam jedou s tím, pokračovat v dobře začaté sezóně a uspět v rámci Evropy a přivézt další zlaté medaile. Vybojovali je tam už totiž také loni,“ uvedl Aleš Cholenský.