MČR mužů a žen
Sobota 1.10. bude patřit nejlepším českým judistům a kromě, několika reprezentantů, jimž se termín kryje s mistrovstvím světa, bude v Jablonci kompletní špička, včetně nejlepších juniorů, kteří v září bojovali na světovém šampionátu své věkové kategorie. Do Jablonce přijedou judisté sportovních center USK Praha, Vršovice, Teplice, Olomouc, Baník Ostrava, ale i z dalších oddílu republiky. Domácí oddíl bude mít také svá želízka v ohni. „Do bojů o medaile se zapojí Matyáš Sobota, Jan Hruška, Michal LeBlanc, Kateřina Poláková a Kamila Machková,“ říká Roman Polák, z pořádajícího Judo klubu Jablonec.


Samurajská katana
V neděli 2.10. se o medaile utkají malí judisté ve věku od 7 do 14 let v rámci Samurajské katany. „Jedná se o závod složený ze tří turnajů. První se konal v Turnově, druhý je u nás a vrcholem trilogie je klání v Jičíně. Judistické naděje se perou v jednotlivých kategoriích, za své umístění získávají body pro klub. Ty se v závěrečném klání sečtou a tým s nevětším počtem bodů získá Samurajskou katanu,“ vysvětluje pravidla soutěže Polák. Z domácích borců budou bojovat mimo jiné Justýna Valešová, Patricie Švarcová, Valentýna Matoušková či Julie Dvorská.


MČR družstev dorostenek
Aby toho nebylo málo, o titul Mistra České republiky se v neděli poperou družstva dorostenek. Děvčata budou bojovat na tatami na čtvrtém kurtu, ale bez účasti domácího týmu. „Naše judistky teprve dorůstají, letos bojují na MČR starších žákyň. Příští rok bude již s naší účastí,“ slibuje Polák.

Jablonečané tak mají o víkendu 1. a 2. října jedinečnou příležitost vidět nejen utkání dětí, ale také zkušených dospělých judistů.