Kolikátý už je letošní ročník a kdy a jak turnaj vznikl?
Jedná se o 2 ročník. Myšlenka na uspořádání turnaje vznikla loni před létem při rozhodování, kam se vydat na nohejbalový turnaj. Nakonec jsme nikam nejeli a uspořádali turnaj v Rychnově, kde máme pěkný, i když stále nedodělaný a rozpracovaný areál. Turnaj loni mohl vzniknout také díky podpoře hlavního sponzora Pepy Bizona Boumy, ke kterému se letos sponzorsky nejvýznamněji přidaly firmy Inteva products a ZF TRW, k čemuž přispěl starosta Rychnova Tomáš Levinský.

Kteří profesionálové se v letošním ročníku představí?
Představení profesionálů je na letošním turnaji novinka a nebývá to obvyklé. Proto by toho měli fanoušci a diváci využít a do Rychnova přijet. Dorazí k nám špička extraligy, tým TJ Spartak Čelákovice v plné síle: Martin Flekač, Martin Spilka, Vojtěch Holas, Radek Šafr, Michal Douček a Jan Kilík, kteří nám všem předvedou opravdovou kvalitu.

Dalo Vám „práci“ je získat?
Nebylo to náročné, kontaktoval jsem Martina Spilku, který byl velmi ochotný a nabídku přijal.

turnaj v nohejbalu
O víkendu se hraje nohejbal v Rychnově, přijměte výzvu

Jak je připravený domácí tým, nastoupí jen jeden?
Nohejbal je v Rychnově poměrně populární a týmů z Rychnova bude víc. Nicméně pořádající Bizoni nejspíše favority nebudou, a to i kvůli zranění opory týmu Kostase Pavlidise, který se letos představí v roli kustoda.

Jaké jsou ceny pro vítěze?
Ceny jsou velmi atraktivní. Pro vítěze máme nohejbalové boty Botas classic a další sportovní výbavu od této značky. Nesmíme také zapomenout na ceny od jabloneckého pivovaru Volt.

S rodiči přijdou i děti, nebudou se v Rychnově nudit?
Nejenom děti se mohou těšit na malování na obličej, popř. i na celé tělo. K dispozici skákací hrad a doprovodný program pro děti.

akce Rychnov 5.8.
Dejte si nohejbal v Rychnově

Co je potřeba připomenout pro ty, kteří ještě váhají?
Dorazit minimálně kvůli hovězím burgerům s našimi bulkami a na domácí borůvkovou limonádu. Akci bude snímat a natáčet dron. Návštěvníci si užijí zdarma Bumper Balls. Moderovat bude známý showman a bývalý fotbalový rozhodčí Pavlín Jirků.