Pořadatelsky závod připravuje jablonecká agentura Sundisk, záštitu drží ČAES. Účastníci poměří síly s nejlepšími závodníky v disciplínách – běh, MTB, paragliding a kajak.

V zázemí závodu, které je v areálu Žluté plovárna, je připraven také doprovodný program.

Upravili trasu náročného závodu

„Trasa závodu doznala oproti minulým ročníkům několik změn, které, jak doufáme, povedou ke spokojenosti závodníků“ uvedl za pořadatele Petr Bažant.

Jede se na horských kolech, takže vypustili několik asfaltových pasáží a nahradili je terénem. Bikeři se taky opět podívají na vrchol Kozákova. Ne však po silnici, ale krásným technickým výjezdem.

Správě CHKO Český ráj povolila vést trasu krásnou pěšinou přes Hamštejnský hřbet. Sjezd z Kozákova bude také terénní a po roce se vrátil i kamenitý singletrack po břehu Jizery.

„Snažíme se neustále na trati pracovat a vylepšovat ji tak, aby byla pro bikery nejen výzvou, ale i hezkým zážitkem,“ dodal Petr Bažant.

Mapa Extrem Cupu 2009 na Malé Skále.

I přes rozmary počasí v posledních letech, které nedovolily start paraglidistům, organizátoři věří, že se letos do vzduchu i tito borci dostanou. Odpadl jim náročný výběh na Kozákov a mohou se tak plně soustředit jen a jen na let.

Běžce čeká opět krásná náročná trasa Kalichem. Chybět nebude ani výběh na Sokol s exponovanou závěrečnou pasáží s luxusním výhledem na Suché skály.

Kajakáře čeká jízda Jizerou, která se díky posledním dešťům slibně plní vodou. Nepřijdou ani o tradičního eskymáka a sjezd a následný výběh jezu.

Největší novinkou letošního roku je LIGHT verze závodu. „Nejedná se však o nějakou měkčí variantu, tratě závodu jsou naprosto stejné s klasickým Extrem Cupem, startují však pouze trojčlenné týmy – bez paraglisty,“ uvedl ředitel závodu Martin Bauer ml. Chtějí tak umožnit start dalším sportovcům, kterým se nedařilo postavit kompletní tým.

Po startu se diváci nebudou nudit

V rámci doprovodného programu je připraven v lanovém centru na Žluté plovárně připraven lezecký závod. Úkolem lezce je překonat vytyčenou trasu v co nejrychlejším čase, to vše v osmimetrové výšce nad hlavami přihlížejících.

Ti nejrychlejší z kvalifikace si to posléze rozdají ve finále na obtížnější trati. „Lezení bylo po dlouhou dobu nedílnou součástí Extrem Cupu: Chceme to lezcům alespoň trošku vrátit,“ dodává Martin Bauer ml.

„Zúčastnit se samozřejmě může každý i samotní závodníci po skončení nebo před startem své disciplíny, vybavení není nutné, bude zdarma k dispozici,“ dodal Bauer.

Po skončení závodu a vyhlášení výsledků vypukne Staropramen party s živou muzikou. O zábavu po závodě bude postaráno - od 16.30 hráje Orfeus Beat, následovat budou Stand Up a vše zakončí od 19.30 Funk Corporation.

V rámci párty proběhne losování o stan, takže vítěz si nemusí dělat starosti o nocleh a výhru může „zajet“ hned na místě.

Do závodu se můžete přihlásit ještě na místě. V pátek 18.00 - 20.00 a v sobotu od 8.00 - 9.00. Nebo pište na email petr.bazant@sundisk.cz. Na Extrem Cup LIGHT jsou přihlášení i 2 jednotlivci, kteří absolvují všechny tři disciplíny sami. Pokud se najdou i další odvážlivci rádi je přivítáme také na startu.