V sobotu byla městská hala plná volejbalu všech kategorií a fanoušci tohoto sportu si mohli přijít na své už od samého rána.

Muži A TJ Bižuterie, kteří hrají druhou ligu, potřebovali nutně bodovat. A soupeř pro ně byl velikou neznámou. V loňském roce hrál východočeskou skupinu. „Trochu jsme se, vzhledem k tréninkové formě, obávali hry z některých postů, protože chyběli na liberu Horčička a univerzální plejeři Havel a Matoška. Nicméně soupeř nás nijak nezaskočil a našemu týmu se podařilo splnit hodně potřebnou bodovou povinnost," okomentoval průběh zápasu trenér Vladimír Zajíček.

V dopoledním utkání domácí soupeře přehrávali především na příjmu a obraně, kdy na blocích dominovali Střižík a Delgado. Obavy ze špatného příjmu se nenaplnily. Kukla, který hraje post druhého nahrávače, řešil v záskoku všechny situace výborně. Stoprocentně přihrával Kubeše. Výborně se představil Novotný na těžkém postu univerzála, který bojuje se zraněním ramene. Ale tentokrát to nebylo vůbec vidět a byl úspěšnější, než plejer na stejném postu soupeře. „Můžeme pouze litovat celé řady zkažených, lehkých servisů. Zde máme velké rezervy. Soupeř toho naštěstí v sobotu nedokázal ale vůbec využít," dodal trenér.

Druhý zápas byl až příliš jednoduchý a soupeř tak trochu od druhého setu „odpadl". „Ale k tomu jsme mu určitě dopomohli naší výbornou obranou. Na palubovku haly se tak dostal i doyen jablonecké nahrávky Tomáš Rückensteiner. A ten dovedl utkání s přehledem do vítězného konce. Jablonecké podporovali také fanoušci, kteří mohli střídavě na dalších kurtech vidět také zápasy krajského přeboru žen nebo ligu juniorek

1. zápas: Prokoph, Střižík, Delgado, Kubeš, Chum, Novotný, libero Kukla bez střídání 2. zápas: Prokoph, Barek, Delgado, Kubeš, Chum, Novotný, libero Kukla, střídal: Rückensteiner.