I když poměr setů vyjadřuje jednoznačné vítězství, nerodilo se zase tak snadno. Domácí omlazený tým chtěl navázat na dvojnásobný bodový zisk z minulých kol na hřištích soupeřů a zkušeného soupeře přehrával vždy v průběhu jednotlivých setů.

Jednotlivé sety měly téměř stejný scénář, Jablonečtí si vždy vytvořili pěti až šestibodový náskok a v koncovce setů museli odolávat finiši hostí. V úvodní sadě prohospodařili náskok z 18:12 na 23:21, kdy setbol smečí zařídil mladý Vodvárka a následně zisk prvního setu úspěšný dvojblok Peníška – Hlinovský.

Druhý set vypadal nadějně až do stavu 23:18, když se opět soupeři podařilo snížit na 23:21 a vyděsit poměrně početnou diváckou kulisu. Setbol padl opět z ruky Vodvárky, který po nahrávce Vytisky bodoval. Set zakončil soupeř podáním do sítě. A třetí část hry téměř to samé, až do stavu 22:17, pak snížení hostí a po výborném poli domácích do mečbolu je opět poslal úspěšným zakončením Vodvárka.

„Kluci hráli velmi dobře, využívali chyb soupeře, který někdy dost kazil. Velmi dobře zahrál Vodvárka a od druhého setu zlepšil nahrávku Vytiska. Překvapil nás i počet přítomných diváků, za což děkujeme,“ konstatoval po zápase kouč Burian, který tým vedl s nemocným Nečasem.

Bižuterie: Střižík, Hlinovský, Peníška, Vytiska, Vodvárka, P. Šen – libero Horčička, střídal Vlček – Kořán, M. Šen. Diváků: 90. Příští utkání hraje Bižuterie doma v pátek 17. 10. v 19 hodin. Soupeř: Volejbal Brno B.