Dorostenci a dorostenky bojovali o body do celkového pořadí Českého poháru v jabloneckých Břízkách, kde si body za první místa připsali Matěj Krupčík ze Sportovního gymnázia v Jablonci a Teraz Bílá z OEZ Letohrad v závodě s hromadným startem a Aleš Liguan z SG Jablonec a Tereza Bílá z OEZ Letohrad v rychlostním závodě.

V rámci českého poháru dorostu se konaly i závody ostatních kategorií. „Závody se vydařily, byly ideální podmínky,“ sdělil předseda pořádající SKP Jablonex Jan Matouš.

Výsledky: Závod s hromadným startem:
Dorostenci A:
1. Krupčík (SG Jablonec) 27:29,6 (0,1, 0), 2. Jíra (Rover Praha) –1:25,3 (1,1,2), 3. Harcuba (Jilemnice) –1:29,4 (3, 2, 1), 5. Král (SG Jablonec) –2:04,4 (1,0,2).
Dorostenky A: 1. Bílá (OEZ Letohrad) 31:57,1 (2,1,2), 2. Černá (OEZ Letohrad) –10:07,2 (0,0,3), 3. Blinková (Jilemnice) –1:39,7 (1,2,2).
Muži A: 1, Kuřík (SKP Jablonex) 45:13,9 (0,0,1,1), 2. Kobr (SKP Jablonex) –4,1 (0,1,1,3), 3. Palarczyk (SG Jablonec) –34,4.
Junioři: 1. Kristejn (OEZ Letohrad) 38:45,5 (1,0,1,0), 2. Šeberka (SKP Jablonex) –4:19,9 (1,3,2,2), 3. Krupčík (SKP Jablonex) –4:33,5 (2,3,3,1).
Dorostenci B: 1. Exler (OEZ Letohrad) –38:47,9 (0,0,0,0), 2. Krčmář (Letohrad) –1:43,3 (1,1,1,2), 3. Janoušek (SKP Jablonex) –2:42,7 (1,2,3,2).
Ženy A: 1. Líkařová (SKP Jablonex) 46:54,5 (0,1,0,0), 2. Vlčková (Brno) –13:37,3 (2,5,2,3), 3. Riegrová (SKP Jablonex) –14:55,3 (2,2,1,2).
Ženy B: 1. Voráčková (Praha) 1:04:33,5 (3,1,3,2), 2. Špácová (Praha) –4:14,6 (1,0,5,2).
Juniorky: 1. Soukalová (SG Jablonec) 37:24,9 (1,1,1,2), 2. Bečajová (Jilemnice) –1:17,5 (1,1,1,2), 3. Johanidesová (Letohrad) –1:32,8 (1,0,2,1).
Dorostenky B: 1. Davidová (Letohrad) 40:18,5 (0,1,1,2), 2. Landová (SG Jablonec) –29,2 (0,1,0,4), 3. Vítková (Jilemnice) –37,8 (1,1,0,0).
Muži B: 1. Kolář (Blansko) 38:34,8 (1,0,2,0), 2. Dytrt (Letohrad) –48,6 (3,0,4,2), 3. Latka (–6:38,3) Poruba (1,1,1,1).
Muži C: 1. Halbrštát (Letohrad) 45:40,1 (4,0,2,2), 2. Heřman (Tatran) –1:00,5 (2,0,2,4), 3. Marek (Kapslovna) –3:21,2 (3,4,2,3).

Rychlostní závod:
Dorostenci A:
1. Liguan (SG Jablonec) 20:05,2 (00,1), 2. Krejčíř (Letohrad) –10:06, (1,2), 3. Krupčík (SG Jablonec) –1:24,6 (2,2).
Dorostenky A: 1. Bílá (OEZ Letohrad) 23:12,4 (3,1,), 2. Havlová (Jilemnice) –15,7 (0,1), 3. Prokešová (Břidličná) –56,9 (0,2).
Muži A: 1. Kobr (SKP Jablonex) 26:35,3 (0,0), 2. Kuřík (SKP Jablonex) –1:52,6 (1,2), 3. Palarczyk (SG Jablonec) –2:35,2 (2,2).
Junioři: 1. Kristejn (OEZ Letohrad) 26:52,8 (1,1), 2. Havel (Jilemnice) –1:28,4 (2,2), 3. Šeberka (SKP Jablonex) –1:41,9 (3,2).
Dorostenci B: 1. Krčmář (OEZ Letohrad) 27:27,6 (1,1), 2. Vávra (OEZ Letohrad) –11,1 (0,0), 3. Exler (OEZ Letohrad) –1:28,3 (1,3).
Ženy A: 1. Líkařová (SKP Jablonex) 26:48,3 (1,1), 2. Vlčková (Brno) –5:55,8 (3,3), 3. Paterová (Brno) –8:0,4 (3,1).
Juniorky: 1. Soukalová (SG Jablonec) 23:37,3 (0,1), 2. Zvařičová (Jilemnici) –1:52,4 (1,2), 3. Johanidesová (Letohrad) –2:20,2 (0,1).
Dorostenky B: 1. Šlechtová (Jilemnice) 27:24,2 (1,3), 2. Landová (SG Jablonec) –0,7 (1,2), 3. Křelinová (Jilemnice) –17,6 (1,2).
Muži B: 1. Kolář (Blansko) 26:02,0 (0,2), 2. Dytrt (OEZ Letohrad) –32,2 (2,4), 3. Zicháček (Bystřice) –2:56,9 (1,2).
Muži C: 1. Novotný (Rover Praha) 30:56,6 (4,3), 2. Halbrštát (OEZ Letohrad) –35,9 (2,2), 3. Marek (Kapslovna) –1:15,5 (3,2).
Ženy B: 1. Voráčková (Rover Praha) 28:12 (0,2), 2. Špácová (Rover Praha) –6:11 (3,1).