Jablonec n. N. – SK Slovan Modrá (SVK) 12:12 (4:3)

První utkání na turnaji bylo poznamenáno technickými chybami na obou stranách, dlouhá letní pauza a nesehranost byly jasně vidět. Házenkářská sezona začíná až za měsíc, takže hráči za sebou měli pouze běhání a první větší kontakt s míčem zažili až v Karviné. Utkání bylo velice vyrovnané, na jablonecké straně patřili mezi nejlepší Bernardy se šesti brankami, Hrubeš a brankář Chaloupka. Jablonečtí ještě minutu před koncem prohrávali o 2 branky, přesto osobní obranou získali třikrát míč a vsítili 3 branky a měli vyhrát, bohužel branka padla podle slovenských rozhodčích po signálu pro konec utkání.

Jablonec n. N. – RK Zadar (CRO) 15:12 (6:4)

Ve střetnutí s chorvatským týmem jsme byli o kousek lepší a od začátku vedli, výborný Patočka pokryl nejlepšího střelce na pravé spojce soupeře a to bylo základem pro úspěch, v útoku se dařilo Bernardymu a také bratři Trejbalové se 3 prosadili, výbornými zákroky držel tým brankář Frýda.

Jablonec n. N. – Sokol Ostrava 9:18 (5:8)

Tradiční soupeř z posledních dvou let – celek Ostravy- byl opět lepší, vydrželi jsme hrát vyrovnaně 10 minut prvního poločasu, kdy se střelecky dařilo Patočkovi 4 branky a v brance opět vynikal Frýda, ve druhé půli se ovšem kvalita ostravského týmu projevila naplno a soupeř zaslouženě vyhrál.

Jablonec n. N. – Frýdek-Místek 16:4 (8:3)

Utkání bylo rozhodnuto během prvních pár minut, ve zbytku utkání si Jablonečtí s chutí zahráli, soupeř byl zřejmě oslaben a absolutně bez zápalu hrát, utkání odevzdal.

Jablonec n. N. – HC Grifas (LTU) 15:17 (9:7)

Utkání s litevským týmem, který prohrál pouze s Ostravou, byl přímým bojem o semifinále, kam postupovali 2 družstva. Jablonečtí začali lépe a vytvořili si během první půle i tří brankové vedení, bohužel mohlo být daleko větší pokud bychom proměnili i ty nejvyloženější šance, nezkazili 2 trháky a neprohráli svoji čtyřminutovou přesilovku 1:2. Ve druhé půli jsme se začali trápit a soupeř vyrovnal, v rozhodujících chvílích vzal vše do rukou slabý litevský rozhodčí, když nás 3 minuty před koncem za stavu 14:14 poslal do 4, za 2 fauly, které se nepískají ani v minižácích a soupeř si už postup do semifinále pohlídal, v jabloneckém dresu byli nejlepší Patočka a Dědeček.

Jablonec n. N. – RK Zaprešiš (CRO) 15:8 (6:5)

V boji o 5. - 8. místo jsme nejdříve porazili chorvatský tým, který na rozdíl od Zadaru neustále simuloval a válel se na zemi, trenér Chorvatů byl tak impulsivní, že už v 5. minutě dostal červenou, hra se hodně přitvrdila a až během druhé půle se zápas uklidnil a Jablonečtí zaslouženě vyhráli, dařilo se Patriku Trejbalovi a Bernardymu.

Jablonec n. N. – HC Vilnius (LTU) 16:15 (8:8)

Boj o 5. místo byl velmi vyrovnaný, oba týmy chtěly zvítězit, střelecky se dařilo zejména Bernardymu a Preislerovi, výborně bránila celá šestka a hlavně bratři Trejbalové na křídlech odmakali celé utkání, za stavu 13:14 minutu a půl před koncem, jsme vyměnili vyčerpané Preislera a Dana Trejbala za Smrčka a Dědečka, oba dva přispěli k otočení výsledku, když Dědeček rozhodl vteřinu před koncem po trháku a konečné 5. místo patřilo Jabloneckým.

Sestava a branky ELP: Chaloupka, Frýda – Bernardy 25, Hrubeš 15, Patočka 15, Tomáš 10, Dědeček 9, Trejbal P. 8, Preisler 7, Trejbal D. 5, Smrček 4.

„Turnaj byl výbornou přípravou, hráči ho odehráli s velkou chutí a je škoda, že neměli příležitost si zahrát v semifinále s domácí Karvinou, která celý turnaj vyhrála. Mezi jablonecké nejlepší hráče patřili Chaloupka, Bernardy, Hrubeš a Patočka, ostatní hráči se nevyhnuli menším výkyvům, přesto všichni přispěli ke kolektivnímu výkonu, který zdobil jablonecký tým,“ hodnotil turnaj jablonecký trenér dorostenců Dědeček.