Pohodové utkání zvládli oba soupeři bez problémů, na obou stranách hřiště dostali příležitost všichni hráči a pro některé to byla pěkná rozlučka s kategorií mladšího dorostu.

Jablonečtí hráči zahájili utkání ve velkém stylu a v 6. minutě již vedli 5:1 a ve 12. minutě ještě 8:5, poté ovšem soupeř začal dokazovat svoji kvalitu a během čtyř následujících minut srovnal na 8:8.

Utkání bylo vyrovnané až do konce poločasu, kdy byl stav 13:13, tak i dalších pět minut druhé půle.

Pak si domácí vytvořili tří až pěti brankový náskok, který drželi až do 57. minuty 26:21. Soupeř v posledních třech minutách kosmeticky upravil na konečný výsledek 26:24, to již ale nemohlo zabránit oslavám jabloneckého týmu k vítězství v celé soutěži druhé ligy mladšího dorostu.

„V tomto utkání a v celé soutěži se projevila vyrovnanost jabloneckého týmu. Hráči základní sestavy byli schopni ohrozit soupeře ze všech postů a týmy soupeřů se nemohly soustředit jen na jednoho či dva nejlepší hráče. Kolektivní výkon všech hráčů, který se opíral o výbornou obranu, rychlé přechody a kvalitní zakončení v postupném útoku," zhodnotil uplynulý ročník trenér Dědeček ml.

Celkové jablonecké skóre je 690:441, to dělá průměr na zápas 31:20. Během celé sezony mezi jablonecké nejlepší hráče patří brankář Marek Frýda, který byl nejlepším brankářem celé soutěže, rozehrávač a střelec Tomáš Bernardy (139 branek za 20 utkání), levé křídlo Patrik Trejbal (139/22), levá spojka Vítek Patočka (130/22). Další hráči nevynikali tolik v celkových statistikách, ale i oni přispěli velkou měrou k celkovému vítězství pravé křídlo Daniel Trejbal (80/20), starší žák a velmi nadějné šikovné křídlo Ondra Poláček (44/15), pravá spojka Tadeáš Hrubeš (41/15), který odehrál výborný podzim a po velkých jarních zdravotních problémech nastoupil alespoň na pár minut i v posledním utkání, zápas od zápasu se zlepšující pivot Petr Preisler (30/20), levé křídlo Michal Hartig (27/22), pivot Filip Smrček (25/16) a v Jičíně hostující rozehrávač Fanda Dědeček (18/11).

„Dále tým doplňovali starší žáci Chotěnovský, Radosta, Klinger, Hozman. Kategorii mladšího dorostu opouští ročník 1995, trojice Bernardy, Hrubeš, Patočka, která se bude od nové sezony připravovat s týmem mužů," konstatoval trenér dorostenců.

„Velká gratulace všem hráčům,hodně úspěchů a zdraví v nadcházející sezoně," dodal.

ELP Jablonec - Chrudim 26:24 (13:13)

Sestava a branky ELP: Frýda - Trejbal P. 5, Patočka 5,Trejbal D. 4, Bernardy 4, Preisler 4, Poláček 1, Hrubeš 1, Klinger 1, Hartig 1, Radosta, Smrček.